> > > Mark Richardson wywiad dla BeatIt, cz. 5

Mark Richardson (Skunk Anansie) w ekskluzywnym wywiadzie dla BeatIt, cz. 5

Jeden z ikonicznych rockowych zespołów lat 90., jakim bez wątpienia jest Skunk Anansie, zawitał do Polski pod koniec lutego na cztery występy klubowe. 20.02 zagrali w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, 21.02 w warszawskiej Stodole, 22.02 w klubie B90 w Gdańsku, a 24.02 wystąpili w poznańskim Centrum Kultury Zamek. Na tym ostatnim koncercie pojawiła się ekipa beatit.tv i przy jego okazji przeprowadziliśmy obszerny wywiad z perkusistą grupy – Markiem Richardsonem.

Perkusista Skunk Anansie wywiad

W piątym odcinku naszej rozmowy poruszamy takie tematy jak: zaangażowanie naszego gościa w produkcję blokad na śruby strojące Tunerfish oraz praca charytatywna, a więc organizacja Music Support zajmująca się pomocą dla osób pracujących w branży muzycznej i zmagających się z uzależnieniami.

Stworzyliśmy Tunerfish ponieważ miałem konkretny problem, który wymagał rozwiązania. Reakcja ludzi była wręcz na zasadzie: ‘Gdzieście byli przez te wszystkie lata?’. Teraz jesteśmy obecni w wielu sklepach, eksportujemy do USA. To niesamowite! Facet, który prowadzi Big Fat Snare Drum opiekuje się nami w Stanach. Chciałbym zrobić więcej, ale nie zarabiamy na tym na tyle dużo, żeby inwestować w inne rzeczy. Może tylko tyle z tego będzie, ale to i tak w porządku.

Music Support założyłem z moim najlepszym przyjacielem, który jest psychologiem klinicznym, specjalistą interwencyjnym i specjalistą w leczeniu uzależnień. Spotkałem go na mojej drodze do trzeźwości. Pomyślałem, że byłoby świetnie, gdyby stworzyć taki numer telefoniczny nie tylko dla muzyków, ale wszystkich pracujących w branży muzycznej i zmagających się z uzależnieniem. Przynajmniej mogliby zadzwonić pod ten numer. Gdy ja byłem w takiej sytuacji, to nie było niczego. Nie wiedzieliśmy z moim managerem dokąd pójść, co robić, do kogo zadzwonić. Pamiętam, że wtedy myślałem, że nie chcę, żeby to było normą dla wszystkich z naszej branży.

Piłem i ćpałem, a wszyscy (w zespole Skunk Anansie – przyp. Vik) cierpieli ponieważ sądzili, że nie mogą się odezwać. Zobacz, co mieliśmy! Zobacz, co zbudowaliśmy! To było bezcenne, a my wyrzuciliśmy to, jak zwykły kamień, podczas gdy powinniśmy go polerować jak najpiękniejszy brylant.”

Reszty dowiecie się oglądając ten odcinek wywiadu. Bębniarki i Bębniarze! Przed Wami perkusista zespołu Skunk Anansie, Mark Richardson, w piątej odsłonie wywiadu udzielonego specjalnie portalowi beatit.tv!

Share