> > > Meinl Percussion Festival 2018: warsztaty “Świat Djembe”

Jak już informowaliśmy, 23 czerwca 2018 w niemieckim Gutenstetten odbędzie się pierwsza edycja festiwalu perkusyjnego organizowanego przez firmę Meinl. Wydarzenie nazywa się Meinl Percussion Festival 2018 i skierowane jest do wszystkich miłośników najróżniejszych perkusjonaliów.

W ramach festiwalu organizatorzy zapraszają na całą serię warsztatów. Jednym z takich wydarzeń będzie spotkanie pod hasłem “Świat Djembe“, które poprowadzą Ellen Mayer i Joannie Labelle. Oto przewidziane zagadnienia:

  • brzmienie i ruch
  • rytmy zachodnioafrykańskie
  • wprowadzenie do improwizacji.

Oto zaproszenie ze strony Artystek:

Festival update – Ellen Mayer & Joannie Labelle / "Djembe World"

– Festival Update -Ellen Mayer & Joannie Labelle will host our "Djembe World" – The Workshops are about:Sound & MotionWest-African RhythmsIntroduction To ImprovisationStay tuned for our next Festival Update coming tomorrow. #meinlpercussionfestival2018 #mpf18

Gepostet von Meinl Percussion Festival am Montag, 26. März 2018

Ellen Mayer to niemiecka perkusjonistka, studiowała perkusję jazzową w Wyższej Szkole Muzycznej w Mannheim (Musikhochschule Mannheim) oraz rytmikę w Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej w Hanowerze (Hochschule für Musik und Theater Hannover). Wykonuje muzykę w stylu pop, jazz i rock. Współpracowała z takimi artystami jak: Robin Gibb (Bee Gees), Pete York (Spencer Davis Group) czy  Klaus Meine (Scorpions). Ellen jest wykładowczynią w następujących uczelniach: Państwowa Wyższa Szkoła Muzyczna i Sztuk Pięknych w Mannheim (Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Mannheim), Uniwersytet Ludwika Maksymiliana w Monachium (Ludwig-Maximilians-Universität München) oraz Akademia Kształcenia Muzycznego w Badenii-Wirtembergii (Akademie für Musikpädagogische Ausbildung Baden-Württemberg). Jest autorką podręcznika “World of Percussion”.

Joannie Labelle to kanadyjska perkusjonistka. Studiowała u wybitnych pedagogów (Normand Hervieux, Alain Labrosse, Luc Boivin oraz Paul Picard), a obecnie zgłębia rytmy indiańskie u mistrza Puvialagan Mayarajah. Jest aktywna na scenie w Montrealu oraz Berlinie, gdzie występuje z takimi artystami jak Lara Fabian, Marie-Josée Lord i Les Trois Accords, a także bierze udział w setach didżejskich, występach dla radia i telewizji oraz prowadzi kliniki. Joannie jest również wokalistką, kompozytorką i artystką solową występująca pod pseudonimem Bea Box.

Share