> > > Musikmesse Frankfurt 2019

Dwa targi odbędą się w tym samym miejscu i czasie. Przyszłoroczne “Musikmesse and Prolight + Sound” będą trwały w dniach 2 – 5 kwietnia. Dzięki nowemu układowi dni w jakich odbędą się tragi – Musikmesse chce się umocnić jako platforma do profesjonalnej wymiany pomysłów i informacji pomiędzy profesjonalistami z branży muzycznej.

Przez 4 dni odwiedzający będą mogli odkryć całą gamę produktów muzycznych.

Sobota w ramach targów nie zostaje wyłączona, ale zmienia się na nowy format z naciskiem na B2C a nazywać się będzie Musikmesse Plaza, nowe wydarzenie odbywać się będzie w formie pop-up market z licznymi imprezami muzycznymi. W tym celu Messe Frankfurt współpracuje z kilkoma partnerami z branży kreatywnej, aby zagwarantować dużą siłę przyciągania dla muzyków i melomanów. Festiwal Musikmesse, który towarzyszy targom branży muzycznej, zostanie przedłużony o jeden dzień i od wtorku zaprezentuje najważniejsze wydarzenia muzyczne we Frankfurcie.

Po raz pierwszy wszystkie sprzęty audio będą zgromadzone w jednej hali wystawowej. Na powierzchni bliskiej 30 000 m² w hali 8.0, odwiedzający będą obracać się wokół systemów nagłośnieniowych, instalacji stałych, studia i nagrań. Otwarta we wrześniu 2018 roku Hala 12 jest optymalnym miejscem do prezentacji oświetlenia, sprzętu scenicznego, technologii rozrywkowej oraz systemów bezpieczeństwa i ochrony zdarzeń. Hala nr 4 skupia stowarzyszenia branży muzycznej i eventowej i jest siedzibą wspólną dla obu targów. Tam wystawcy Prolight + Sound mają również możliwość prezentacji w sercu Centrum Targowego. Hale 3.0 i 3.1 przedstawiają świat instrumentów klawiszowych, perkusyjnych, szarpanych, instrumentów smyczkowych i instrumentów dętych, a także nut i sprzętu. Dopełnieniem układu hal jest Forum.0 dla firm z pełną ofertą oraz Centrum Kongresowe z programem do nauki muzycznej.


Od start-upów po kluczowych graczy: Musikmesse i Prolight + Sound obsługują firmy każdej wielkości, aby zapewnić perfekcyjne prezentacje. Firmy mogą nie tylko zarezerwować przestrzeń wystawienniczą w halach i na terenie otwartym, ale także stanowić część uzupełniającego programu wydarzeń.


Na nowych wystawach “Circle Stages” wystawcy prezentują najważniejsze wydarzenia w centrum sal. Sceny  są idealnym miejscem prezentacji produktów, warsztatów, wykładów, przyjęć lub występów przez endorserów. Zamknięta konstrukcja zapewnia rozsądną ochronę przed hałasem. Wieczorem Messe Frankfurt połączy siły z firmami z branży, aby organizować niezwykłe koncerty Festiwalu Musikmesse w ramach The Circle Stages.

Live Sound Arena zostaje przeniesiona na teren zewnętrzny F10 w bezpośrednim sąsiedztwie “Audio Hall 8.0”. Tam wystawcy Prolight + Sound demonstrują systemy PA i systemy liniowe w realistycznych warunkach. Dodatkowo w planach jest pokój demonstracyjny dla wewnętrznych systemów audio.

Dodatkowo będzie kilka specjalnych obszarów, w których firmy będą mogły zaprezentować swoje produkty konkretnym grupom odwiedzających. W Prolight + Sound odbędą się osobne prezentacje poświęcone bezpieczeństwu, bezpieczeństwu imprez.

Musikmesse

fot: Mathias Kutt

Musikmesse Plaza 

Tuż po zakończeniu dwóch targów pierwsze “Musikmesse Plaza” rozpocznie całkowicie nową koncepcję imprez skierowaną w całości do konsumentów. Zlokalizowany we wschodniej części Frankfurckiego Centrum Targowo-Wystawienniczego. Pop-up market obejmujący różnorodne motywy i bezpośrednią sprzedaż przez producentów i dealerów odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia. W ten sposób Messe Frankfurt zamierza podnieść współczynnik empiryczny na nowy poziom i zaoferować wszystkim wystawcom szansę dotarcia do wszystkich określonych grup docelowych przez pięć dni.

Po więcej informacji zapraszamy na:

www.musikmesse.com

www.musikmesse-plaza.com

www.musikmesse-festival.com

www.prolight-sound.com