> > > Nicko McBrain o swojej emeryturze

Legendarny perkusista odpowiada na pytania odnośnie końca gry

Wszyscy miłośnicy ciężkiego grania znają, i w większości uwielbiają zespół Iron Maiden. Po trwającej ponad 40 lat karierze kapela wciąż wydaje płyty i jeździ w wielkie trasy koncertowe obejmujące praktycznie cały świat. Podczas trasy promującej ich najnowszy album “The Book of Souls” Bruce Dickinson wraz z ekipą zawitali także do Polski, odwiedzając na początku lipca zeszłego roku Wrocław. Od roku 1982 za bębnami nieprzerwanie króluje tam jedyny w swoim rodzaju Nicko McBrain, który mimo upływu lat genialnie wykonuje swoją pracę rytmicznej podpory “żelaznej dziewicy”. Muzyk skończył niedawno 65 lat, i podczas niedawnego wywiadu dla portalu Classic Rock zapytany został o ewentualny koniec kariery.

Nicko Mcbrain Iron Maiden

Zapytany przez dziennikarza o to, czy myślał o życiu po zakończeniu przygody z Iron Maiden perkusista odpowiedział:

“Myślałem o tym, przyznaję. Ale nie widzę nas w roli tych, którzy kończą karierę, na pewno nie teraz. Powiedzmy sobie szczerze: nigdy nie staniemy się parodią samych siebie. Moją pracą jest perkusyjne prowadzenie zespołu, i pewnego dnia nie będę już zdolny do tego, aby robić to dalej 

Kiedy dziennikarz spytał o określenie czasu, w którym mogłoby się to wydarzyć, Nicko odparł:

Realnie… Dziesięć lat? Nie, ja tego tak nie widzę. Wyobraź sobie mnie próbującego zagrać Run To The Hills w wieku pieprzonych siedemdziesięciu trzech lat! Po prostu nie wiem stary, Ale planuję zejść ze sceny z godnością”

My w każdym razie widzieliśmy Nicko nie raz, podczas prezentacji talerzy Paiste podczas tegorocznych targów NAMM dosłownie tryskał energią, więc uważamy, że nie ma się na razie o co martwić. Niech Iron Maiden gra jak najdłużej, a Pan McBrain niech będzie wielką inspiracją dla kolejnych pokoleń metalowych bębniarzy!

Źródło: http://www.metalinjection.net/

http://ironmaiden.com/

Nowe sygnowane talerze Nicko: http://paiste.com/e/products_limited_editions.php?menuid=417

Share