> > > Peter Szendofi – solo perkusyjne

Peter Szendofi to węgierski wirtuoz zestawu perkusyjnego i kompozytor, którego marka jako edukatora już dawno wyszła poza Węgry, ponieważ wykłada on także w nowojorskiej szkole Drummers Collective, na Uniwersytecie Galileusza w Gwatemali oraz na Uniwersytecie Północnej Karelii w Finlandii. Jest on także członkiem Percussive Arts Society. Muzyk ten ma na koncie udział w sesjach nagraniowych do ponad 130 albumów, a współpracował lub współpracuje z takimi artystami jak: Fusio Group, Loop Doctors (z Brandonem Fieldsem i Gary Willisem), Trio Ricardo, Subjective Symptom oraz Eastwing Group. Ma on także na koncie nagrania wideo dla popularnego na całym świecie kanału Drumeo.

Artysta jeździ po całym świecie prowadząc kliniki, warsztaty i obozy perkusyjne. W tym celu niejednokrotnie bywał także w Polsce, przyszła zatem kolej i na to, aby portal www.beatit.tv zaprosił go na klinikę do Poznania. Odbyła się ona w szkole Republika Rytmu. Podczas tego wydarzenia Peter wykonał solo perkusyjne, które zamieszczamy specjalnie dla naszych widzów.

Peter Szendofi jest oficjalnym endorserem nastepujących marek: Tama, Bosphorus, Remo, Regal Tip oraz Humes&Berg.

P. Szendofi solo www.beatit.tv

Peter Szendofi na żywo dla BeatIt – solo perkusyjne

Perkusja, na której dziś gram dzięki uprzejmości sklepu Avant Drum Shop to również Tama Starclassic, tyle że wykonana z orzecha. Brzmi inaczej niż moje zestawy, ale jest świetna. Korpusy toma wiszącego i centralki są cienkie. Widzę cztery, może pięć warstw sklejki. Brzmienie jest bardzo klarowne, a artykulacja, nawet na floor tomach i centrali, zupełnie czysta. Trudno na tym zestawie grać szybkie rzeczy, bo każda pomyłka będzie od razu słyszalna, ale to wspaniały zestaw.”

Dziś pierwszy raz mam do czynienia z werblem Tama Kapur i muszę powiedzieć, że jest świetny. Korpus posiada ładne harmoniczne i jest naprawdę mocny.

W swoim zestawie używam hi hata Bosphorus Peter Szendofi Signature, ride’a i crasha, a także byłą sygnaturę Stanton Moore Trash Crash. Hi hat z moją sygnaturą ma 13 cali i dużą kopułkę na obu talerzach. Spód jest gruby, zupełnie jak bell. To nadaje talerzowu bardziej „nosowe” brzmienie, a razem hi hat brzmi ostro. To świetnie pasuje do grania szybkich figur drum and bass. Górny talerz jest cienki, toczony i kuty. Crash to Bosphorus Peter Szendofi Signature 18” – toczony z wierzchu, naturalny pod spodem. Ma też głębokie kucia i daje brzmienie lokujące się pomiędzy chinką a crashem, więc jest to w sumie blacha efektowa. Drugi crash to jego przeciwieństwo – pełne, klarowne, jasne brzmienie. Oba crashe są cienkie, bo ja takie wolę. Ride to Bosphorus Rough Ride 21”. Brzmi on sucho i trochę „trashowato” z powodu czterech zgrubień na korpusie. Talerz efektowy to 12-calowa china. Jej krawędź jest bardzo cienka, a korpus grubszy, kuty i z sześcioma otworami, co również daje to „trashowate” brzmienie. Ten talerz nadaje się do stworzenia trash hi hatu i grania szybkich rzeczy, ale jest także doskonały do grania solówek i figur linearnych, ponieważ jego wybrzmienie jest krótkie.

Bębniarki i Bębniarze! Przed Wami Peter Szendofi w solówce perkusyjnej wykonanej specjalnie dla widzów portalu www.beatit.tv!

Share