> > > Test BeatIt: Wuhan Hand-Made China 18″

Jakiś czas temu otrzymaliśmy sporą przesyłkę od importera i dystrybutora wielu cenionych, a także mniej znanych marek, gdyńskiego sklepu DrumStore. W kilku pokaźnych kartonach czekał na nas najróżniejszy sprzęt perkusyjny, który z wielką radością przetestowaliśmy. Pod naszą lupę trafiły m.in. talerze, gongi i werble.

Testujemy chinę Wuhan Hand-Made China 18″

China Wuhan Hand-Made China 18″ odlana jest z wytrzymałego stopu B20.

Oto nasze wrażenia:

1.Opakowanie i wygląd

Talerz zapakowany był w standarową folię, co chyba nie powinno dziwić. Wygląda na solidny kawał metalu. Uroku dodaje mu błyszczące wykończenie oraz “surowa” kopułka. Powierzchnia nosi ślady ręcznego młotkowania, co nadaje blaszce dodatkowego charakteru. Na odwrocie znajdziemy spore logo firmy oraz nazwę modelu.

2. Produkt

China Wuhan charakteryzuje się bardzo głośnym, przeszywającym i ciemnym brzmieniem. Talerz wybrzmiewa stosunkowo długo, a żeby wydobyć z niego całą moc należy go dość solidnie uderzyć. Nie znaczy to wcale, że nie sprawdzi się w lżejszych sytuacjach, gdzie nie wyżywając się na nim uzyskamy ciekawe, rozmyte dźwięki.

3. Przebieg testu

Talerz testowany był w wygłuszonym pomieszczeniu akustycznym. Zawieszoną na statywie blachę kolejno wzbudzaliśmy oraz gasiliśmy. Uderzana była też pojedynczo, a każe uderzenie różniło się siłą.

4. Podsumowanie

China Wuhan Hand-Made China 18″  to głośny i solidnie wyglądający talerz. W stosunku jakości do ceny jest to naprawdę dobry produkt. Warto również dodać, że jest całkowicie wykonany z brązu B20, co czyni go najtańszym talerzem z tego materiału dostępnym na rynku. Jego cena to ok. 430 zł. Nas jego brzmienie nie powala, ale jesteśmy świadomi, iż znajdzie ona swoje zastosowanie zarówno jako osobny i specyficzny talerz efektowy, jak i jedna z części stacka.

Producent: http://wuhancymbalsandgongs.com/

Dystrybutor: http://drumstore.pl/

Ocena: 3,5/5

 

Plusy:

  • Solidne wykonanie
  • Ciekawy wygląd

Minusy:

  • Trudna do kontrolowania
  • Bardzo hałaśliwa