> > > 9 najprzydatniejszych perkusyjnych aplikacji na iOS

Modern Drummer testuje przydatne apki na iOS

Zastanawialiście się, które aplikacje na iOS dla bębniarzy będą dla Was najlepsze? Poniżej wypunktowaliśmy najważniejsze cechy każdej z nich, na dole znajdziecie też filmik, który na swojej stronie zamieścił Modern Drummer.

  • TEMPO (2,99$) to bardzo sprawnie działająca aplikacja, jeden z najlepszych metronomów na rynku. Ma bardzo funkcjonalny i elegancki interfejs, oraz 35 rodzajów metrum, w tym te najbardziej skomplikowane.
  • TEMPO SlowMo (free) jest ciekawą apką, która oprócz wydajności posiada także opcję zwalniania danego utworu bez zmiany wysokości jego oryginalnych dźwięków.
  • Drum Tuning Calculator (free) to aplikacja stworzona do współpracy z Tune-Botem, aczkolwiek nie trzeba go posiadać. Wystarczy instrument, który da się stroić. Wiele opcji pozwala na nastrojenie osobno tomów, werbla lub całego zestawu.
  • theDrumDictionary (free/3,99$) jest istotną sprawą dla bębniarzy poszukujących ciekawych rudimentów. W wersji podstawowej dostajemy 40 rudimentów i groove’ów, plus metronom.
  • Drum Guru (2,99$-3,99$ za lekcję) oferuje pakiet lekcji od najsławniejszych i najbardziej uznanych perkusistów takich jak Peter Erskine czy Aaron Spears. Każdy pakiet to zbiór od czterech do dziesięciu filmików.
  • Jammit (4,99$-5,99$ za utwór) w przeciwieństwie do Drum Guru nie uczy grania piosenek, ale pozwala na granie do ulubionych kawałków. Istnieje też możliwość rozbicia utworu na poszczególne ślady czy nagrania swojej wersji. Oczywiście wszystko z metronomem.
  • Peter Erskine App Collection ($9.99–$11.99 każda) to rzecz podobna do Jammit, stworzona przez wspomnianego już Petera Erskine’a. Można zakupić pakiet wielu play-anlongów z możliwością nagrywania swoich wersji, drukowania nut albo wysyłania swoich wersji na email.
  • Groove Freedom ($4.99 za miesiąc, $26.99 za pół roku, or $49.99 za rok, tylko na iPady) autorstwa cenionego edukatora, Mike‘a Johnstona, to bardzo zaawansowana aplikacja, która jest interaktywną wersją jego książki. Wszystko odbywa się na bazie subskrypcji, można dowolnie kontrolować głośność, tempo, czy monitorować swoje postępy. Całość jest regularnie aktualizowana.
  • PercussionTutor (4.99$) to aplikacja skierowana do perkusjonistów. Oferuje wiele unikatowych rytmów pochodzących praktycznie z całego świata, opisuje kraj ich pochodzenia, zawiera wiele brzmień instrumentów, metronom i wiele opcji kontrolowania postępów w grze.

Zerknijcie na filmik opisujący powyższe apki nieco szerzej:

http://www.moderndrummer.com/site/2015/08/video-demo-9-ios-apps-every-drummer-should-know/

Zapraszamy do sprawdzenia opisanych tutaj aplikacji i podzielenia się swoimi opiniami!

Źródło: www.moderndrummer.com