> > > Abe Laboriel Jr. gra na bębnach PDP Concept Classic Series

Podczas niedawnej wizyty w studiach Drum Channel, Abe Laboriel Jr. odkrył zestaw inspirowany bębnami retro – PDP Concept Classic Series z obręczami wykonanymi ze sklejki z europejskiego klonu. Perkusista skorzystał wtedy z bębna basowego 26” x 14″, który był częścią zestawu.

PDP Concept Maple Classic to zestaw zaprojektowany z myślą o zbudowaniu pomostu pomiędzy nowoczesnymi technikami budowy bębnów a estetyką vintage. Korpusy wykonano w 100% z europejskiego klonu, a pasujące obręcze mają zapewnić okrągłe, skupione brzmienie z minimalną ilością harmonicznych – idealne do pracy studyjnej. Ten 3-elementowy zestaw jest dostępny z bębnami basowymi w kilku rozmiarach: 20”, 22”, 24”, i 26”. Konfiguracja Bop posiada centralkę 18” x 14″. Wykończenie to satynowy lakier w kolorach takich jak: Ox Blood (bycza krew), Ebony (heban), Walnut (orzech) oraz Natural. Wyposażenie zestawu obejmuje system strojenia True-Pitch™, vintage’owe claw hooki die-cast, lugi typu Dual Turret oraz naciągi Remo.

Komentując brzmienie tych bębnów ze swojego domowego studia w Los Angeles, Abe Laboriel Jr. powiedział: “Te bębny PDP z drewnianymi obręczami są zabójcze!! Mają wszystko, co uwielbiam u DW – dynamiczne, ciepłe brzmienie i punktowy atak. To bardzo wszechstronne bębny, wspaniałe do nagrywania!

Abe Laboriel Jr. jest synem sesyjnego basisty Abrahama Aboriela. Wychowywał się mając za wujków i ciocie największych artystów z kręgu jazzu, popu i rocka. Od 2001 r. Abe występuje w zespole Paula McCartney’a. Jest on także wziętym perkusistą sesyjnym. W tej roli współpracował z takimi sławami jak: Eric Clapton, Sting, Sheryl Crow, Lady Gaga, Seal, Chris Isaak i wielu innych.