> > > Ableton zaprasza na Livestream z udziałem islandzkiej wokalistki i songwriterki JFDR

Perkusiści to spora grupa muzyków korzystających z interfejsów muzycznych, zarówno na żywo, jak i w studiu. Poniższe wydarzenie online może być dla nich czymś interesującym.

Ableton zaprasza muzyków, inżynierów dźwięku i artystów z krajów Europy północnej na BEZPŁATNY livestream 24 czerwca o 19:00 czasu środkowoeuropejskiego z islandzką wokalistką, autorką tekstów, kompozytorką i multiinstrumentalistką Jófríður Ákadóttir, znaną również jako JFDR.

Zdjęcie: Josh Wilkinson

W tym połączeniu mistrzowskiej klasy artystycznej i występu, JFDR wraz z ekspertem Ableton Josephem Joyce’em zbadają, dlaczego zasada „zrób wiele za pomocą niewielu narzędzi” jest integralną częścią procesu tworzenia jej muzyki. Łącząc prezentacje Ableton Live, wywiady i krótki piętnastominutowy pokaz, artystka zilustruje, jak tworzyć fascynującą, przestrzenną muzykę przy oszczędnym wykorzystaniu zasobów. Jest to idealna okazja dla muzyków, którzy chcą zacząć rejestrować swoje występy i nagrywać swoje pomysły, ale nie wiedzą od czego zacząć, aby odpalić Ableton Live i rozpocząć swoją muzyczną podróż. Na koniec przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi.

Jófríður Ákadóttir, jest współzałożycielką islandzkich zespołów Samaris i Pascal Pinon, ma na koncie liczne kolaboracje z innymi muzykami, a także skomponowała muzykę do wielu filmów i produkcji telewizyjnych, w tym serialu “Backyard Village“. Jako JFDR artystka wydała kilka albumów solowych, z których ostani (zatytułowany “New Dreams“) nagrodzono podczas Reykjavík Grapevine Music Awards 2021 w kategorii “Płyta roku”.

Chętni do wzięcia udziału w wydarzeniu mogą uprzednio zapoznać się z oprogramowaniem Ableton Live pod tym linkiem: ableton.com/en/live/. Znajdą tam darmową wersję próbną programu Ableton Live 11.

Aby uzyskać DARMOWY dostęp do świata realizacji dźwięku i produkcji muzycznej przy użyciu Ableton Live, a także doświadczyć występu jednej z najjaśniejszych gwiazd rodem z Islandii, wystarczy wziąć udział w livestreamie 24-go czerwca o godz. 19:00 czasu środkowoeuropejskiego pod linkiem:bit.ly/2SCadYQ