> > > Adam Marko artystą marki Sonor

Adam Marko – węgierski producent, edukator oraz perkusista zespołu Special Providence – dołącza do rodziny artystów marki Sonor.

Firma Sonor zamieściła oświadczenie na swocih mediach społecznościowych: “Z przyjemnością i dumą ogłaszamy dzisiaj, że muzyk sesyjny, edukator i producent Adam Marko jest najnowszym członkiem naszej Artystycznej Rodziny SONOR. Adam wyrobił sobie markę na scenie perkusyjnej daleko poza jego rodzinnymi Węgrami. Cieszymy się na wiele wspólnych przygód i z całego serca mówimy WITAJ W RODZINIE, Adamie Marko!

Adam także skomentował ten znaczący krok w karierze: “Jestem niezmiernie podekscytowany mogąc ogłosić, że od teraz jestem artystą SONOR DRUMS! To ogromny zaszczyt i przywilej być częścią tej prestiżowej, historycznej firmy i używać ich absolutnie najwyższej klasy, unikalnych bębnów, nie wspominając już o wspaniałej liście artystów, w której się znajduję! To nowy rozdział i nie mógłbym być bardziej podekscytowany i zmotywowany, jeśli chodzi o przyszłość.

Adam wybrał dal siebie zestaw Sonor SQ1 w konfiguracji 22″, 10″, 12″, 16″, 18″ i w wykończeniu Satin Copper.

Adam Marko urodził się w Budapeszcie w 1982 roku. Najbardziej znany jest ze współpracy z zespołem wykonującym muzykę  instrumentalną Special Providence, który stał się jednym z najbardziej cenionych kwartetów metalu progresywnego na europejskiej scenie, ze swoim wirtuozerskim, ale łatwo przyswajalnym stylem. Grupa dzieliła scenę z takimi artystami, jak: Dream Theater, Spock’s Beard, Haken czy Steve Hackett. W 2017 roku Adam założył duet z wybitnym pianistą Zsoltem Kalteneckerem. Ich duet zaprasza słuchaczy w niezwykłą muzyczną podróż: od elektroniki i minimalu po jazz i rock progresywny. Adam jest również jednym z najczęściej zatrudnianych perkusistów sesyjnych na Węgrzech.

Ma on także na swoim koncie udział w wielu klinikach, warsztatach i pokazach perkusyjnych, m.in.: Drumeo (Kanada), DrumWorld Festival (Holandia), Meinl Drum Festival (Niemcy), London Drum Show (Anglia), Glasgow Drum Show (Szkocja), Swiss Drum Festival (Szwajcaria) Salzgitter Drum Festival (Niemcy), Drumstage Festival (Rumunia), Drummer’s Carnival (Węgry) czy Bubenicky Festival (Czechy).

W 2018 r. Adam był nominowany do tytułu ’BEST PROG DRUMMER’ w plebiscycie Rhythm Magazine i Musicradar.

Oficjalna strona Adama Marko: https://www.adammarko.com/
Adam Marko na FB: https://www.facebook.com/adammarko1982
Adam Marko na Instagramie: https://www.instagram.com/adammarkodrum/

Oficjalna strona Sonor: https://www.sonor.com/
Sonor na FB: https://www.facebook.com/sonordrums
Sonor na Instagramie: https://www.instagram.com/sonordrumco/

Zobacz także:

Adam Marko wywiad dla BeatIt, cz. 1

Adam Marko wywiad, cz. 2