> > > Adam Marszałkowski & Coma – “Biblioteczka” na żywo dla BeatIt

Adam Marszałkowski i zespół Coma NA ŻYWO

MEINL Drum Festival 2016 był imprezą ze wszech miar udaną, również dla Adama Marszałkowskiego – perkusisty cenionego i lubianego w Polsce zespołu Coma. Jego występ w trio z kolegami endorserami marek Tama i MEINL – Tomkiem Torresem i Darkiem “Daray’em” Brzozowskim – odbił się szerokim echem wśród braci perkusyjnej i był jednym z gwoździ programu tej imprezy. Był już wówczas widoczny fakt, iż wiele się zmieniło w podejściu Adama do gry, w jego zestawie i peryferiach. Stało się więc jasne, że należy się z “Marszałkiem” spotkać w związku z koncertami promującymi nową płytę jego macierzystego zespołu Coma, zatytułowaną “2005 YU55“.

Do takiego spotkania doszło 8 grudnia 2016 r. w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zarejestrowaliśmy tam trzyczęściowy wywiad, który możecie obejrzeć na naszym kanale, na temat wszystkich szczegółów związanych z procesem powstawania płyty “2005 YU55“, a także nagraliśmy występ zespołu.

Perkusista Adam Marszałkowski podczas koncertu zespołu Coma

Adam “Marszałek” Marszałkowski i Coma, Hala nr 2 MTP, 8.12.2016 r.

Od wydania albumu upłynęły cztery miesiące, który to okres zespół spędził intensywnie koncertując i promując nowy materiał. W tym czasie płyta została zrecenzowana przez wszystkie liczące się branżowe czasopisma i portale (u nas znalazła się na liście najciekawszych płyt ubiegłego roku) i przede wszystkim przez fanów. Opinie są w prawdzie podzielone, ale frekwencja na poznańskim koncercie świadczyłaby o tym, że zespół nie wyalienował swoich wielbicieli tak bardzo, jak można by sądzić na podstawie internetowych opinii.

Ponieważ inna niż dotychczas muzyka przyniosła zmiany w podejściu naszego gościa do budowania zestawu, zamieszczamy listę sprzętu użytego przed “Marszałka” podczas koncertu w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz całej jesiennej trasy.

Bębny: Tama Star Walnut (12×8 tt, 14×14 ft, 16×16 ft, 22×16 bd)

Werble: Tama Star Bubinga 13×6, Tama Starclassic Bubinga 14×6,5
Talerze: Meinl Byzance
china 18″, heavy hi hat traditional 14″, extra dry thin crash 19″, splash traditional 10″, medium thin crash traditional 18″, transition ride 21″, extra dry dual crash 18″, extra dry china 18″, HCS trash stack 14″, FX hi hat “
Perkusjonalia: Meinl Percussion (block low, cowbell 8)
Hardware: statywy Tama (z wyjątkiem ramy), pedał Tama Speed Cobra
Elektronika: Roland (sampler SPD-SX, moduł TM-2, pedał-trigger stopy KT 10, pad PD 8)
Pałki: OSCA Custom
Naciągi: Aquarian (na werblach Texture Coated, na tomach Super 2 Coated, na centrali: Super Kick I).

Pora przekonać się na własne oczy i uszy. Oto perkusista Adam Marszałkowski i zespół Coma w utworze “Biblioteczka“, pochodzącym z najnowszej płyty, zatytułowanej “2005 YU55“.