> > > Adam Marszałkowski & Coma – “Suchotka” na żywo dla BeatIt

Adam Marszałkowski i zespół Coma NA ŻYWO

MEINL Drum Festival 2016 był imprezą ze wszech miar udaną, również dla Adama Marszałkowskiego – perkusisty cenionego i lubianego w Polsce zespołu Coma. Jego występ w trio z kolegami endorserami marek Tama i MEINL – Tomkiem Torresem i Darkiem “Daray’em” Brzozowskim – odbił się szerokim echem wśród braci perkusyjnej i był jednym z gwoździ programu tej imprezy. Był już wówczas widoczny fakt, iż wiele się zmieniło w podejściu Adama do gry, w jego zestawie i peryferiach. Stało się więc jasne, że należy się z “Marszałkiem” spotkać w związku z koncertami promującymi nową płytę jego macierzystego zespołu Coma, zatytułowaną “2005 YU55“.

Do takiego spotkania doszło 8 grudnia 2016 r. w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zarejestrowaliśmy tam trzyczęściowy wywiad, który możecie obejrzeć na naszym kanale, na temat wszystkich szczegółów związanych z procesem powstawania płyty “2005 YU55“, a także nagraliśmy występ zespołu.

Perkusista Adam Marszałkowski podczas koncertu zespołu Coma

Adam “Marszałek” Marszałkowski i Coma, Hala nr 2 MTP, 8.12.2016 r.

Ostatnie cztery miesiące , które upłynęły od dnia premiery albumu (nie licząc przerwy bożonarodzeniowej) zespół  spędził promując nowy materiał na koncertach. W tym czasie płyta została omówiona i opisana we wszystkich możliwych mediach zajmujących się muzyką, a fani zdążyli się z nią zapoznać. Opinie w prawdzie rzeczywiście są podzielone, ale frekwencja na poznańskim koncercie świadczył raczej o tym, że zespół ma wierną publiczność, która zrozumiała i zaakceptowała eksperymentalne i nieortodoksyjne podejście przyjęte na nowym wydawnictwie.

Oto pełna lista gratów wykorzystanych przez “Marszałka”, tak podczas występu w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich, jak i całej jesiennej trasy.

Perkusja: Tama Star Walnut (12×8 tt, 14×14 ft, 16×16 ft, 22×16 bd)

Werble: Tama Star Bubinga 13×6, Tama Starclassic Bubinga 14×6,5
Blachy: Meinl Byzance
china 18″, heavy hi hat traditional 14″, extra dry thin crash 19″, splash traditional 10″, medium thin crash traditional 18″, transition ride 21″, extra dry dual crash 18″, extra dry china 18″, HCS trash stack 14″, FX hi hat “
Instrumenty perkusyjne: Meinl Percussion (block low, cowbell 8)
Hardware: statywy Tama (z wyjątkiem ramy), pedał Tama Speed Cobra
Peryferia elektroniczne: Roland (sampler SPD-SX, moduł TM-2, pedał-trigger stopy KT 10, pad PD 8)
Pałki: OSCA Custom
Naciągi: Aquarian (Texture Coated na werblach, Super 2 Coated na tomach, Super Kick I na centrali).

Przed Wami perkusista Adam Marszałkowski i zespół Coma w utworze “Suchotka“, pochodzącym z najnowszej płyty, zatytułowanej “2005 YU55“.