> > > Adam Marszałkowski wywiad dla BeatIt, cz. 1

Adam Marszałowski (Coma) rozmawia z BeatIt

Podczas niezwykle udanej imprezy Meinl Drum Festival 2016 Adam Marszałkowski bardzo ciekawie zaprezentował się z kolegami ze stajni Meinl/Tama – Darkiem “Daray’em” Brzozowskim i Tomkiem Torresem. Występ “Trzech Muszkieterów” okazał się sensacją festiwalu. Po wywiadzie związanym z tamtym występem umówiliśmy się z Adamem na od dawna odkładaną realizację występu tego perkusisty z macierzystym zespołem Coma i rozmowę na temat wszystkich szczegółów związanych z procesem powstawania nowej płyty grupy, zatytułowanej “2005 YU55“.

8 grudnia 2016 r. ekipa BeatIt stawiła się o umówionej godzinie w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zarejestrowaliśmy tam bardzo udany występ, którego fragmenty już niebawem zobaczycie na naszym portalu. Teraz jednak pora, abyśmy skupili się na wywiadzie z naszym gościem, który głównie dotyczył nowej płyty grupy Coma. Ponieważ Adam opowiadał nam już wcześniej w prywatnej rozmowie o nowym i niecodziennym dla zespołu sposobie pracy nad tym albumem, byliśmy bardzo ciekawi, jak wszystko to wyglądało z punktu widzenia perkusisty i w jaki sposób wpłynęło na jego podejście do gry, aranżacji własnych partii, doboru sprzętu i nagrywania.

Może różowo-lawendowe okoliczności przyrody, jakie każdy muzyk występujący w Hali nr 2 MTP zastaje w znajdujących się tam garderobach wpłynęły dodatkowo korzystnie na rozmowność i dobry nastrój Marszałka (których to cech i tak zwykle mu nie brak), bo rozmowa nakreśliła naszym zdaniem dość szczegółowy obraz okoliczności tworzenia i nagrywania albumu “2005 YU55“.

adam marszałkowski coma 1

W pierwszej części naszego wywiadu Adam Marszałkowski podsumowuje przebieg jesiennej części trasy promującej ostatnią płytę (która przecież odbiega od tego, do czego Coma dotychczas przyzwyczaiła swoich fanów) i wskazuje na to, w jaki sposób odmienność materiału muzycznego wpłynęła na prezentujące go koncerty. Ponadto nasz przesympatyczny gość opowiada o odwrotnym do standardowego sposobie tworzenia kompozycji na piąty studyjny album swojego zespołu i konsekwencjach takiego stanu rzeczy dla siebie jako perkusisty, a także o miejscu, w którym odbyły się sesje nagraniowe pod okiem koncertowego dźwiękowca zespołu – Tomasza “Zeda” Zalewskiego.

Bębniarki i Bębniarze! Przed Wami Adam “Marszałek” Marszałkowski w pierwszej odsłonie wywiadu na temat płyty “2005 YU55” zespołu Coma! Zapraszamy do oglądania!