> > > Alice Cooper o współpracy z Larrym Mullenem Jr.

Legendarny rockman opowiada o kulisach pracy z perkusistą U2

Alice Cooper to zasłużony weteran rockowej sceny. Jego utwory to niemal klasyki, chociaż on sam uważa, że najlepsze jeszcze przed nim. Przy okazji wydania jego 27-go albumu studyjnego zatytułowanego “Paranormal” opowiedział o gościach, który pojawili się na płycie. Jeden z nich jest dość nietypowy, wręcz niepasujący do mrocznego klimatu prezentowanego przez Coopera. Gościem tym jest Larry Mullen Jr., perkusista zespołu U2, który nagrał partie bębnów na najnowsze wydawnictwo muzyka. Cooper ujawnił też, że oprócz odmiennego, mniej rockowego stylu gry Larry zaskoczył go czymś bardziej oryginalnym.

Alice Cooper Paranormal

Larry był świetny, przyszedł do mnie i powiedział: “Pokaż mi teksty utworów.” Nigdy nie grałem z perkusistą, który prosił mnie o pokazanie tekstów! Po chwili odrzekł: Zinterpretuję teksty na bębnach. Odpowiedziałem: “W takim razie… Świetnie!”. Tak właśnie gra Larry Mullen Jr., wykonał naprawdę wielki kawał dobrej roboty.

Nagrywanie z Larrym na perkusji było bardzo odmiennym doświadczeniem. Obecność perkusisty U2 na moim albumie dodało muzyce zupełnie innego kolorytu.

Poniżej prezentujemy singiel “Paranormal“. Posłuchajcie partii bębnów, i oceńcie, jak Larry Mullen Jr. sprawdził się w roli perkusisty na najnowszym wydawnictwie Alice Coopera. Podoba się Wam taka zmiana?

Źródło: https://www.hotpress.com/

Share