> > > Alice Cooper żegna byłego perkusistę swojego zespołu

Podczas kończącego się tygodnia w wieku 71 lat zmarł perkusista Pentti “Whitey” Glan, który jest najbardziej znany udziału w powstaniu debiutanckiej solowej płyty Alice’a Coopera “Welcome to My Nightmare”. Muzyk zmarł na raka płuc, którego zdiagnozowano u niego w ubiegłym miesiącu.

Pentti “Whitey” Glan z Alice Cooperem

Alice Cooper napisał na swoim fanpage’u na Facebooku:

Spoczywaj w pokoju, Whitey! Wybrałem Whitey’a Glana do nagrań Welcome to My Nightmare i na trasę promującą, ponieważ był najlepszym bębniarzem w okolicy. Nie miałem pojęcia, że będzie potrafił upić mnie do tego stopnia, że spadnę pod stół. Był świetnym gościem, a każdy kto z nim pracował uznawał go za jednego z najlepszych przyjaciół. Był jednym z czołowych perkusistów rockowych, ale moim zdaniem niedocenionym. A był mistrzem perkusji! Kanada straciła muzyka światowej klasy.”

 Whitey Glan

Whitey Glan urodził się w Finlandii w 1946 r. Po przeprowadzce do Toronto w Kanadzie rozpoczął karierę muzyczną jako 19-latek. Współpracował z takimi gwiazdami jak Lou Reed i Bette Midler, a w drugiej połowie lat 70. był stałym członkiem zespołu Alice’a Coopera.

Share