> > > Amadeusz “Amade” Kaźmierczak (Armia) wywiad, cz. 1

Amadeusz Kaźmierczak rozmawia z BeatIt

18 lutego 2017 r. odbyła się kolejna edycja imprezy Rocket Festiwal, która prezentuje nowych polskich artystów, jednocześnie przypominając klasyczne i najświeższe dokonania wykonawców uznanych. Tego dnia  w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich wystąpiły zespoły: Chupa, Lao Che, Luxtorpeda i Armia. Jeśli Armia, to za bębnami już od trzech lat Amadeusz “Amade” Kaźmierczak. Armia to zespół – instytucja na polskiej scenie rockowej, a “Amade” to świetny perkusista, grający z werwą, polotem i młodzieńczą świeżością. Było zatem oczywiste, iż kamery BeatIt muszą w końcu pojawić się na ich występie.

 

Skorzystaliśmy oczywiście z okazji, aby również przeprowadzić z Amadeuszem dość obszerny wywiad. W jego pierwszym odcinku rozmawiamy o sprzęcie, sprzęcie i jeszcze raz sprzęcie. którego nasz gość używa. Tematem przewodnim dzisiejszego odcinka są zatem bębny (oraz ich konfiguracja), werbel, naciągi, blachy (wraz o opisem setu), a także pałki (ich rozmiary i masa).

Głębokie centrale jakoś tak nie przypadły mi do gustu. Raz, że dziwnie się za nimi czuję, bo takie długie. Dwa, szczerze mówiąc, ja nie czuję tego potężnego soundu tych długich central. Gram na takiej próbowni na starej Tamie Starclassic, bodajże z lat 70. Tam mam centralę 26″ x 14″ i naprawdę ma kopniaka. Według mnie bardziej gra średnica niż głębokość. (…) Oczywiście każdy ma swoje upodobania.”

Na tomach używam naciągów Remo Emperor Clear. (…) Dla mnie te powlekane za bardzo wygłuszają, ten sound robi się trochę bardziej głuchy. Ambassadory zakładam na dół. Tak samo na werblu, tylko tam jest to ten dedykowany do rezonansu.”

Mój werbel to Pearl Free Floating Brass z drugiej połowy lat 80. Rozmiar 14″ x 8″, korpus niewiercony. Bardzo głośny werbel, niektórzy go nie lubią. Ma jeszcze te piękne sześciokątne lugi. Teraz już takich nie robią. Małe dzieło sztuki. Zakładam na niego naciąg Remo Powerstroke 4. Ten gruby naciąg wyciąga z tego werbla dół pomimo, że stroję go trochę wyżej.

Bębniarki i Bębniarze! Przed Wami perkusista zespołu Armia, Amadeusz “Amade” Kaźmierczak, w pierwszej części wywiadu udzielonego specjalnie dla widzów beatit.tv! Zapraszamy!

Share