> > > Amadeusz “Amade” Kaźmierczak (Armia) wywiad, cz. 3

Amadeusz Kaźmierczak rozmawia z BeatIt

18 lutego 2017 r. odbyła się kolejna edycja imprezy Rocket Festiwal, która prezentuje nowych polskich artystów, jednocześnie przypominając klasyczne i najświeższe dokonania wykonawców uznanych. Tego dnia  w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich wystąpili: debiutujący Bartosz “Chupa” Zawadzki, a także Lao Che, Luxtorpeda i Armia. Jeśli Armia, to za bębnami już od trzech lat Amadeusz “Amade” Kaźmierczak. Armia to zespół – instytucja na polskiej scenie rockowej, a “Amade” to świetny perkusista, grający z werwą i polotem, który wprowadził powiew świeżości do muzyki kapeli. Było zatem oczywiste, iż kamery BeatIt muszą w końcu pojawić się na ich występie.

Amade Armia wywiad dla beatit.tv

Skorzystaliśmy oczywiście z okazji, aby również przeprowadzić z Amadeuszem dość obszerny wywiad. W jego trzecim odcinku rozmawiamy o tym, co robić, aby nie nabierać manier w grze na perkusji, rozwijaniu swojej gry w innych, nowych kierunkach, regularnym ćwiczeniu, sposobie na rozgrzewkę przed występem, a także oglądaniu perkusistów na YouTube. Dodatkowo nasz gość opowiada o swoim podejściu do pracy studyjnej i sprzęcie wykorzystywanym przez siebie w innych projektach muzycznych.

Trzeba grać z różnymi ludźmi i różne rzeczy, bo nabiera się manier, których można nie zauważać i ciężko się z nich później wydostać. Jak grasz tylko rocka i łoisz, no to później już wszędzie łoisz. Najlepiej grać – włączać sobie płyty i próbować grać najróżniejsze rzeczy.

Nie przepadam za graniem z uchem. (…) Jednak wolę czuć tego powera ze sceny. Takie oldskulowe podejście trochę.

Przed sesją staram się mieć przygotowaną własną aranżację na sztywno (…), ale to i tak w praniu wychodzi inaczej. Ktoś będzie chciał, żebyś zagrał jakieś przejścia, żebyś zrobił coś inaczej. W studiu Custom 34 nagrywam cztery podejścia: najprościej, jak się da, z wieloma przejściami, takie taki bardziej do przodu i do tyłu. Z tego się potem klei jedną ścieżkę.

Bębniarki i Bębniarze! Przed Wami perkusista zespołu Armia, Amadeusz “Amade” Kaźmierczak, w trzeciej i ostatniej części wywiadu udzielonego specjalnie dla widzów portalu perkusyjnego www.beatit.tv! Zapraszamy!


Share