> > > Art Cruz (Lamb Of God) artystą Yamaha DTX

Art Cruz, który zastąpił Chrisa Adlera w roli pałkera amerykańskiej ikony metalu – Lamb of God, niedawno dołączył do rodziny artystów japońskiej marki Yamaha, stając się jedną z twarzy elektronicznych bębnów Yamaha DTX.

W oświadczeniu firmy Yamaha czytamy:

Z radością ogłaszamy, iż Art Cruz z ikonicznego dla metalu zespołu Lamb of God jest oficjalnym artystą Yamaha DTX. Nie możemy się doczekać, aby usłyszeć w jaki sposób włączy on instrumenty DTX do swoich projektów w studio oraz na koncertach!

Art Cruz komentuje:

Jestem podekscytowany faktem dołączenia do rodziny perkusistów i twórców instrumentów Yamaha DTX. Te produkty mówią same za siebie. To pomoże mi, jako występującemu na żywo bębniarzowi heavymetalowemu, nie tylko łatwo zmodernizować moje brzmienie na scenie i w studio, ale także popchnąć naprzód całą koncertową produkcję Lamb Of God!

Art Cruz urodził się i wychował w Los Angeles. W wieku 16 lat dołączył do drum line’u szkoły South El Monte High School, a swój pierwszy własny zespół sformował zaledwie rok później. To z kolei dało mu zapał do pracy nad rozwijaniem kariery perkusisty. W 2008 r. Art został członkiem metalowej kapeli z południowej Kalifornii – Winds Of Plague. W 2012 r. rozpoczął współpracę z legendarną nowojorską grupą Prong. Od 2018 r. zasiada za bębnami w mającym na swoim koncie nominację do nagrody Grammy zespole Lamb Of God.