> > > Bartosz Nazaruk & Dagadana – “Siałem Proso Na Zagonie” na żywo dla BeatIt

Jakiś czas temu (a dokładniej 18 listopada 2018 🙂 ) nasze kamery zarejestrowały Bartosza Nazaruka, który wystąpił w poznańskim Centrum Kultury Zamek na koncercie z okazji dziesięciolecia polsko-ukraińskiego zespołu DagadanaNa scenie zasiedli również muzycy z Poznan Jazz Philharmonic Orchestra.

Dagadana łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury ludowej z jazzem, elektroniką i world music. Grupa otrzymała Nagrodę Muzyczną Fryderyk w kategorii Album roku folk/muzyka świata w 2011 r., a także była jeszcze trzykrotnie do niej nominowana. Podczas jubileuszowego występu zespół stanął na scenie w składzie: Dagmara Gregorowicz, Dana Vynnytska, Mikołaj Pospieszalski oraz wspomniany Bartosz Nazaruk.

Podczas występu Bartek korzystał z następującego sprzętu:

  • talerze: hi hat Impression Cymbals X-Hard 14″, Impression Cymbals Leon Collection Crash Ride 22″, Impression Cymbals X-Hard Ride 21″ oraz china 10″ no name, jak to określił nasz bohater: “kupiona w Chinach na wagę”
  • bębny: shell set Ludwig Breakbeats w wykończeniu Azure Sparkle i konfiguracji 16″x14″, 10″x7″, 13″x13″ bez naciągów rezonansowych, werbel Sonor Jungle przerobiony na tom, jako werbel służył tom Hayman 13″ po przeróbce wykonanej przez Fat Flying Drums
  • naciągi: Aquarian Texture Coated na zestawie, WS Vintage na werblu
  • pałki: Vater Phat Ride

Bębniarki i Bębniarze! Przed Wami Bartosz Nazaruk & Dagadana w utworze “Siałem Proso Na Zagonie”, który pochodzi z wydanego w 2016 r. albumu zatytułowanego “Meridian 68”.