> > > Berlin Drum Days 2022

25 maja to data rozpoczęcia tegorocznej edycji imprezy Berlin Drum Days 2022, w której wezmą udział tacy mistrzowie perkusyjnego rzemiosła jak Jost Nickel, Richard Spaven, Felix Lehrmann, Diego Pinera, a także główny trener perkusyjny Dirk Erchinger. W wydarzeniu wystąpi również dwóch młodych perkusistów z zespołu Drumtrainer: Alexander Neubauer i Mario Meruna. Pełna lista wykładowców i trenerów znajduje się poniżej.

Program Berlin Drum Days 2022 jest następujący:

25 maja
19:00 – 20:30 Powitanie & jam session

26 – 29 maja
10:00 – 10:45 – rozgrzewka
11:00 – 12:30 – Masterclass 1
14:00 – 15:30 – Masterclass 2
16:00 – 17:30 – Masterclass 3
19:00 – 20:30 – Jam session, koncert lub wypad na miasto

Jost Nickel, obok Aniki Nilles (jedna z uczennic Josta) czy Benny’ego Greba, należy do pokolenia niemieckich perkusistów XXI wieku. Jego nazwisko pojawia się na wielu przebojowych płytach w kraju i za granicą. Grał i nagrywał z takimi muzykami jak Randy Brecker, Jeff Lorber, Bob Mintzer, Jimmy Haslip, Barry Finnerty, Mitch Forman, Brandon Fields i wielu innych.

Źródło zdjęcia: berlindrumdays.com

Richard Spaven jest członkiem dwóch zespołów José Jamesa i współzałożycielem 3iO Roberta Mitchella. Występuje także na entuzjastycznie przyjętych albumach 4hero „Play With the Changes” i „Extensions”. Koncertował i występował na żywo m.in. z GURU z Gangstarr, Flying Lotus, The Cinematic Orchestra, Nailah Porter.

Źródło zdjęcia: berlindrumdays.com

Alexander Neubauer jest Austriakiem mieszkającym w Berlinie. Obecnie współpracuje z Eugene The Cat, Max The Sax, Jocelyn B. Smith i byłą basistką Prince’a Nik West. Jest stypendystą Uniwersytetu Sztuk Popularnych w Berlinie i uczestnikiem Popkurs Hamburg.

Źródło zdjęcia: berlindrumdays.com

Diego Pinera urodził się w Montevideo w Urugwaju, ale od 2003 roku mieszka w Niemczech. Studiował w Berklee College of Music (USA), na Uniwersytecie Muzycznym w Hawanie (Kuba) oraz na Uniwersytecie Muzyki i Teatru w Lipsku (Niemcy). Jego gra łączy muzykę latynoamerykańską z jazzem i swobodą improwizacji, jaką daje ten styl.

Źródło zdjęcia: berlindrumdays.com

Mario Meruna to kolejny Austriak wśród wykładowców. Jest absolwentem Konserwatorium w Eisenstadt i byłym studentem Mannheim Popakademie. Obecnie jest młodszym wykładowcą w Drumtrainer Berlin i Drumtrainer Junior Music School.

Źródło zdjęcia: berlindrumdays.com

Gerwin Eisenhauer pojawia się na albumie „Consumotionality” (2003) zespołu Lazar. Obecnie działa pod nazwą Gerwin Eisenhauer’s Booom. Jego książka „Welcome to the Jungle – Drum’n’Bass-Workbook For Drummers” (2005) zdobyła miano „Książki miesiąca” magazynu Sticks.

Źródło zdjęcia: berlindrumdays.com

Ralf Gustke to wzięty perkusista studyjny i koncertowy, jeden z najbardziej znanych muzyków w Niemczech. Pracował m.in. z takimi artystami jak: Chaka Khan, Gianna Nannini, Schiller, Sabrina Setlur, Nena i Barclay James Harvest Featuring Les Holroyd. Obecnie współpracuje z Söhne Mannheims.

Źródło zdjęcia: berlindrumdays.com

Dirk Erchinger jest absolwentem Percussion Institute of Technology w Los Angeles. Grał z wieloma znanymi artystami na międzynarodowej scenie muzycznej. Należą do nich m.in. Gloria Gaynor, Kruder & Dorfmeister, Pee Wee Ellis, West Bam. Od ponad 20 lat Dirk jest perkusistą funkowo-soulowego zespołu Count Basic. Prowadzi własne studio nagraniowe w Berlinie i produkuje muzykę dla Universal Publishing Production Music.

Źródło zdjęcia: berlindrumdays.com

Felix Lehrmann rozpoczął karierę zawodową w wieku 17 lat grając swoją pierwszą europejską trasę koncertową z piosenkarką Dellą Miles. Po ukończeniu szkoły średniej Felix natychmiast wyruszył w trasę z niemiecką gwiazdą telewizyjną – piosenkarką Yvonne Catterfeld. Do tej pory współpracował z takimi gwiazdami jak Sarah Connor, Jennifer Rush, Guru, Oceana, Miss Dynamite, Ayo czy Jan Delay.

Źródło zdjęcia: berlindrumdays.com

Kenny Martin was born in Brooklyn, New York. He wrote music history with the legendary funk band Defunkt. He played the drums on Peter Fox’ legendary Album ‘Stadtaffe‘. Kenny was also Felix Lehrmann’s teacher.

Źródło zdjęcia: berlindrumdays.com

Kenny Martin urodził się na nowojorskim Brooklynie. Pisał historię muzyki z legendarnym zespołem funkowym Defunkt. Grał na perkusji na legendarnym albumie Petera Foxa „Stadtaffe”. Kenny był także nauczycielem Felixa Lehrmanna.

Simon Edgoose

Źródło zdjęcia: berlindrumdays.com