> > > Błażowa 2023 – Warsztaty perkusyjne Integration&Groove XIV

Po raz czternasty odbędą się warsztaty w znanym polskim perkusistom (i nie tylko) miejscu o nazwie Błażowa. Inicjatorem i głównym dowodzącym tych spotkań jest niezmordowany Karol Nabożny, który już po raz kolejny zaprasza na wspólne obcowanie z magią perkusji.

Warsztaty poprowadzi znana i lubiana kadra edukacyjna w składzie:

Mariusz Mocarski,

Karol Nabożny,

Przemek Bajer

Paweł Larysz

Gościem specjalnym warsztatów będzie Ireneusz Głyk – Wybitny wibrafonista i perkusista, kompozytor i aranżer. Muzyką interesuje się od dziecka, ukończył z wyróżnieniem liceum muzyczne. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Stypendysta prestiżowej Boston Berklee College of Music.Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach – począwszy od zwycięstwa w Katowickim Międzynarodowym Konkursie Jazzowym (1990). W 1994 roku założył Ireneusz Głyk Quartet (Adam Kowalewski – bas, Krzysztof Dziedzic – perkusja, Marek Podkowa – saksofon, lider – wibrafon). Zespół odniósł sukces w świecie jazzu, zdobywając między innymi II miejsce na XIX Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów w Krakowie. W ankiecie Jazz Forum Irek Głyk został okrzyknięty nadzieją polskiego wibrafonu, zajmując trzecie miejsce w kategorii instrumentów. Kilka lat później zaczął występować z Bernardem Maseli (duet wibrafon-marimba).
Od 2009 roku Irek Głyk prowadzi swój rodzinny zespół P.I.K. Tworzy muzykę razem z dziećmi. Patryk Głyk na perkusji, Irek Głyk na wibrafonie i Kinga Głyk na basie.

Zdjęcie http://glyk.pl/

W 2017 roku rozpoczął pracę jako perkusista w zespole swojej córki Kingi, koncertując z nią w wielu znanych miejscach na światowej scenie.
Obecnie wydał swoją trzecią autorską płytę wibrafonową zatytułowaną: “IREK GŁYK VIBES EXPRESSION”.

Ponadto Irek Głyk jest ważnym muzykiem sesyjnym, mającym na swoim koncie współpracę z liderami polskiego jazzu i rocka. Stanisław Sojka、Justyna Steczkowska、Paweł Kukiz、Reni Jusis、Natalia Niemen、Ireneusz Dudek、Mieczysław Szcześniak、Jorgos Skolias、Katarzyna Gertner、Ewa Uryga、Anthimos Apostolis、SBB、Krzak、Tomasz Stańko、Tomasz Wojgoszewka、Pawełka Szukalski , Bronisław Duży, Grażyna Łobaszewska, Marek Bałata, Wojtek i Jacek Niedziela, Etienne Mbpee, Ruth Lynch, Junior Robinson – to tylko część osób, z którymi miał okazję występować i nagrywać.

Występował na scenach polskich i zagranicznych (USA, Niemcy, Francja, Dania, Włochy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Austria, Norwegia, Indonezja, Portugalia, Rumunia).

Irek Głyk ma na koncie trzy autorskie albumy: „Long Time”, „Step Ahead”, „IREK GŁYK VIBES EXPRESSION”.

Tegoroczne warsztaty odbędą się w miejscowości Błażowa, w dniach 19-20. stycznia 2023 roku. Organizatorem imprezy jest Szkoła Muzyczna I st. w Błażowej.

Zobacz zaproszenie od Mariusza Mocarskiego.

.