> > > Błażowa 2022

Pragniemy was poinformować, ze kolejna (już 13)  edycja warsztatów perkusyjnych rozpocznie się w dniach 23-24 08. 2022 w Błażowej koło Rzeszowa.  Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Karol Nabożny a warsztaty organizowane są przez Szkołę Muzyczną I st. w Błażowej. Karol Nabożny jest także autorem książek edukacyjnych a jego ostatnią pozycję możecie kupić w wydawnictwie Absonic http://www.absonic.pl/

W tym roku organizator zaprosił do współpracy amerykańskiego perkusistę , znanego edukatora Mika Terranę.

Mike Terrana (ur. 21 stycznia 1960) to amerykański perkusista hard rocka i heavy metalu. Jego pierwsza praca zawodowa miała miejsce w 1984 roku w zespole MCA Hanover Fist z Toronto w Kanadzie, po czym nagrywał i koncertował z innymi zespołami, grając wiele stylów muzycznych w zachodnim stanie Nowy Jork. W latach 1987-1997 mieszkał w Los Angeles i pracował z różnymi wirtuozami gitary, m. in. z Yngwie Malmsteenem, Tonym Macalpinem i Stevem Lukatherem oraz zespołami takimi jak Kuni i Beau Nasty. W 1997 roku Terrana przeniósł się do Europy, najpierw na pół roku do Holandii, a następnie do Niemiec. Pracował z niemieckimi zespołami i artystami, takimi jak Rage, Gamma Ray, Savage Circus, Axel Rudi Pell, Roland Grapow i Masterplan. W 2016 roku Terrana dołączył do włoskiego zespołu heavy metalowego Vision Divine. W 2017 roku dołączył również do hiszpańskiego zespołu Avalanch i czeskiego zespołu Kreyson. Mike jest endoreserm talarzy Paiste, perkusji Dw oraz elektroniczny zestawów perkusyjnych Gewa.

Oprócz gościa uczestnicy będą mieli do dyspozycji stałe grono polskich edukatorów w osobach Mariusza Mocarskiego, Karola Nabożnego, Przemka Bajera oraz  Pawła Larysza. Oprócz warsztatów z wyżej wymienionymi osobami organizator przewidział koncert uczestników oraz pokaz nowych zestawów perkusyjnych Gewa Drums.

Nasz portal objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

REGULAMIN i FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO POPRANIA:

Zobaczcie naszą relację wideo z 2021 roku:
https://www.beatit.tv/blazowa-2021-reportaz/