> > > Brad Wilk o rozpadzie Audioslave po nagraniu pierwszej płyty

Audioslave – zespół sformowany przez Chrisa Cornella (byłego wokalistę i gitarzystę Soundgarden) oraz trzech byłych członków Rage Against The Machine (Tom Morello, Tim Commerford, Brad Wilk) – należał do największych supergrup w historii rocka, a z pewnością pokolenia rockowych gwiazd lat 90.

Perkusista Audioslave o problemach grupy

Od lewej: B. Wilk, T. Morello, C. Cornell, T. Commerford (zdjęcie: consequenceofsound.net)

Według relacji Brada Wilka w wywiadzie udzielonym dla podcastu Let There Be Talk, sytuacja w zespole była daleka od idylli i po nagraniu debiutanckiej płyty zatytułowanej “Audioslave“, a przed jej wydaniem, doszło do rozpadu grupy. Perkusista opisuje to tak:

To było niesamowite, gdy on (Chris Cornell – przyp. BeatIt) przyjechał do nas i nagle zaczęliśmy pisać muzykę. Byliśmy płodną kapelą, tworzyliśmy kawałki naprawdę szybko. Było mu ciężko, przechodził wtedy trudny okres. Dopiero go poznawaliśmy i zanim płyta się ukazała już staraliśmy się doprowadzić do tego, żeby przestał brać. Wedy zespół się rozpadł. Audioslave przestało istnieć przed wydaniem pierwszej płyty.

To było frustrujące, bo mieliśmy płytę w zamrażarce i nie byliśmy już kapelą. Było wtedy ciężko, ale się pozbieraliśmy, on też się pozbierał i udało nam się nagrać w sumie trzy płyty.”

Po rozpadzie w 2007 r. grupa zeszła się ponownie w styczniu 2017 r. na jeden występ. Plany powrotu Audioslave przekreśliła samobójcza śmierć Cornella w maju ubiegłego roku.

Źródło: Let There Be Talk

Share