> > > Brad Wilk wspomina czas, gdy Maynard był wokalistą RATM

Część fanów zespołów Tool i Rage Against The Machine zapewne wie o tym, że gitarzyści Adam Jones (członek tego pierwszego) i Tom Morello (członek drugiego) chodzili do jednej klasy w Libertyville High School w Libertyville w stanie Illinois w USA. Dodajmy, że pani Morello była tam nauczycielką. To spowodowało, że młody Tom poznał przyszłych członków zespołu Tool na bardzo wczesnym etapie.

Maynard James Keenan był wokalistą RATM

Brad Wilk (Źródło zdjęcia: pinterest.co.uk)

Niewielu jednak zdaje sobie sprawę z faktu, że za sprawą tych znajomości James Maynard Keenan przez krótki okres był wokalistą Rage Against The Machine. Oto jak wspomina ten okres Brad Wilk – perkusista RATM:

Graliśmy również z Maynardem. Tom i ja jamowaliśmy z nim w tamtym okresie. Był niesamowity! To był wspaniały okres w muzyce. Maynard grał już też z Toolem. Chyba w którymś momencie powiedział, że odchodzi, żeby zająć się kapelą na poważnie.

Pojawił się Zack, chyba w wełnianej czapeczce. On się wywodzi z punka i uwielbia hip hop. Pamiętam jak zaczęliśmy grać któryś kawałek, ja odpaliłem jakiś rytm i w tej sekundzie gościu zaczął mi skakać po bębnach. Od początku wszystko zaczęło pasować – i brzmieniowo i muzycznie.”

Maynard James Keenan był wokalistą RATM

Maynard James Keenan (Zdjęcie: Tony Barson/WireImage)

James Maynard Keenan powiedział między innymi takie słowa: “Chciałem wtedy podejścia do muzyki, jakie później zaprezentował Puscifer. Oni podchodzili do sprawy bardziej poważnie, więc rozstanie odbyło się dość szybko.

Share