> > > British Drum Company – bębny z Wlk. Brytanii

Podczas pobytu na London Drum Show wpadliśmy na stoisko angielskiej firmy British Drum Company. Niedługo zaprezentujemy Wam ich produkty w formie obrazków ruchomych, jednak teraz chcielibyśmy pokrótce przybliżyć wszystkim Bębniarkom i Bębniarzom ofertę firmy, bo bez wątpienia jest warta Waszej uwagi.

Zestawy perkusyjne

Seria Legend: Flagowy instrument firmy. Korpusy wykonane są ze sklejki brzozowej o grubości 6 mm. Dostępnych jest 8 wersji wykończenia.

british-drum-co-legend-kit

Seria Lounge: Korpusy wykonane są ze sklejki o grubości 5,5 mm, która jest połączeniem mahoniu i brzozy. Dostępne są 4 wersje wykończenia.

british-drum-co-lounge-kit

The Imp: Zestaw koktajlowy o wymiarach 16 x 10, 13 x 10 i 10 x 6 z możliwością dokupienia werbla 12 x 5,5. Korpusy klonowe. Bez werbla mieści się do jednego hardcase’a.

british-drum-co-imp

Werble

Merlin: Instrument wykonywany z klonu i brzozy. Korpusy 20-warstwowe o grubości 10,5 mm. Dostępne wymiary: 14, 13, 12, 10 (średnica) oraz 5,5 i 6,5 (głębokość).

british-drum-co-merlin

Bluebird: Korpus wykonany z chromowanego mosiądzu. Instrument dostępny w wymiarze 14 x 6.

british-drum-co-bluebird

The Big Softy: Jego konstrukcja jest utrzymywana przez producenta w tajemnicy. Opisywany jest jako najcieplej brzmiący werbel w ofercie firmy, idealny do studia. Dostępny w wymiarze 14 x 6,5.

british-drum-co-big-softy

Lounge: Uzupełnienie zestawu o tej samej nazwie. Korpus stanowi połączenie mahoniu i brzozy. Instrument dostępny w wymiarach 14 x 6,5 oraz 14 x 5,5.

british-drum-co-lounge-snare

Legend: Uzupełnienie zestawu o tej samej nazwie. Korpus wykonany z brzozy prasowanej na zimno. Instrument dostępny w wymiarach 14 x 6,5 oraz 14 x 5,5.

british-drum-co-legend-snare

iTAP

Profesjonalny instrument perkusyjny o wymiarach arkusza A4 i głębokości 12 mm. Można na nim grać rękoma, rodsami lub szczotkami.

british-drum-co-itap

Akcesoria i dodatki

Oferta producenta w tym zakresie obejmuje kurtki, koszulki, pady ćwiczebne, kluczyki do strojenia, gumowe, filcowe i metalowe podkładki, sprężyny i maszynki werblowe, taśmy napinające sprężyny werbla, smycze itd. My pokazujemy sprytnie pomyślany holder na portfel, telefon, napój i kluczyk, który został zaprojektowany przez endorsera marki – Joe Donovana z zespołu The Blossoms. Gadżet otrzymał nazwę odpowiednią do swojego przeznaczenia oraz angielskiego pochodzenia, mianowicie Joe’s Butler (Kamerdyner Joego).

british-drum-co-joes-butler

Do najbardziej znanych endorserów marki należą: Ian Matthews (Kasabian), Joe Donovan (The Blossoms) oraz Pete Sailsbury (The Verve/The Charlatans).

Pełna oferta British Drum Co dostępna jest na stronie firmy.