> > > Były perkusista Pearl Jam komentuje decyzję Rock and Roll Hall of Fame

Dave Abbruzzese wypowiada się na temat nieuwzględnienia jego nazwiska wśród członków Pearl Jam włączonych do Rock and Roll Hall of Fame

Niedawno podano do publicznej wiadomości wszystkich wykonawców, którzy zostaną włączeni do Rock and Roll Hall of Fame w 2017 r. W tym elitarnym gronie znalazł się jeden z legendarnych wykonawców ery grunge – zespół Pearl Jam. Można by sądzić, że wszystko jest w porządku i należy się cieszyć radością muzyków, jednak nie pierwszy już raz okazuje się, iż ta nominacja stała kością niezgody pomiędzy byłymi i obecnymi członkami zespołu (w ubiegłym roku stało się to udziałem Deep Purple).

Członkowie Pearl Jam, którzy znajdą się w Rock and Roll Hall of Fame to wokalista Eddie Vedder, gitarzyści Stone Gossard i Mike McCready, basista Jeff Ament oraz perkusiści Matt Cameron (w zespole od 1998 r.) i Dave Krusen (zagrał na multi platynowym debiutanckim albumie zespołu, zatytułowanym Ten). Na liście nie został natomiast uwzględniony Dave Abbruzzese. Perkusista ten dołączył do zespołu w 1991 r. i zagrał na trasie koncertowej promującej te płytę, a także nagrał trzy kolejne, klasyczne już, albumy Pearl Jam: koncertowy MTV Unplugged, oraz studyjne Vs. i Vitalogy.

Swą decyzję przedstawiciele Rock and Roll Hall of Fame motywują w następujący sposób: (Są to) “ci członkowie zespołu, którzy byli obecni i czynni w  jego najbardziej twórczym okresie“.

Jak nietrudno się domyślić, Dave Abbruzzese nie czekał długo z komentarzem na temat nieuznania jego wkładu w trzy najpopularniejsze albumy Pearl Jam, oprócz debiutu. Zrobił to na swoim profilu FB: “Nie wiem jak to jest, że ponad 275 koncertów i 38% całkowitej sprzedaży płyt nie mieści się w ich kryteriach.” W wywiadzie udzielonym prasie dodał: “Członkowie Pearl Jam (…) nie mogą usprawiedliwiać ignorowania mojego wkładu, bez względu na to, czy darzą mnie sympatią, czy nie. Jeśli pamiętają jak ciężko pracowaliśmy, to zrobią to, co należy. (…) Ten zespół i jego management nigdy nie cofał się, gdy działa się jakaś niesprawiedliwość. Zobaczymy, czy będą mieli odwagę stoczyć walkę w słusznej sprawie!“.

Jaka jest Wasza opinia?

Były perkusista Pearl Jam przerywa milczenie

(Od lewej: Eddie Vedder, Mike McCready, Dave Abbruzzese, Jeff Ament, Stone Gossard)