> > > Chad Smith i papryczkowe wyzwanie

Chad Smith to niesamowicie pozytywna postać. Oprócz widowiskowych występów w Red Hot Chili Peppers potrafi też zaskoczyć pojedynkiem perkusyjnym z Willem Ferrelem, występem na jednej z londyńskich ulic czy wsparciu orkiestry drużyny koszykarskiej. Chad żyje muzyką, i chce dzielić się nią z ludźmi, co z resztą widać na każdym kroku. Ostatnio opublikował w serwisie Twitter nietypowe nagranie, które wspiera bardzo słuszną ideę.

Na filmiku widzimy Chada, który je bardzo ostrą papryczkę prosto ze stoiska w supermarkecie. Jest to odpowiedź na nominację, którą Smith otrzymał od byłego zawodnika NFL, Steve’a Gleasona.

Gleason cierpi na Stwardnienie Zanikowe Boczne (ALS), nieuleczalną i postępującą chorobę neurologiczną, podczas której zanikają i obumierają neurony rdzenia kręgowego i mózgu, co prowadzi do śmierci chorego. Uwagę na tą chorobę próbowano zwrócić już 3 lata temu, kiedy to celebryci (i nie tylko) wylewali na siebie wiadro lodowatej wody (Ice Bucket Challenge), starając się unaocznić różnicę między odczuwaniem bodźców zewnętrznych i brakiem czucia u osób cierpiących na ALS.

Tym razem zamiast wody nominowani do wyzwania muszą spożyć jak najszybciej ostrą papryczkę. Chad wykonał zadanie wzorowo, chociaż pod koniec nagrania widzimy, jak uderza go fala gorąca i atak kaszlu. Przed zjedzeniem warzywa Smith przyznał, że tak naprawdę nie lubi ostrych papryczek, w ogóle za nimi nie przepada.

Wyzwania tego typu to dobry pomysł na zwrócenie uwagi na różne kwestie społeczne i zdrowotne. Należy jednak wiedzieć, dlaczego się to robi. Jeśli istnieje taka możliwość, warto wspomóc jakąkolwiek fundację dobroczynną materialnie, dlatego że oblewanie się wodą i jedzenie chili nie pomoże w procesie leczenia/rekonwalescencji/poprawy bytu. Tyle od nas. Poniżej możecie zobaczyć opisywany filmik:

Źródło

Share