> > > Chris Fehn nie jest już członkiem zespołu Slipknot

Można już oficjalnie stwierdzić, że Chris Fehn nie jest już członkiem zespołu Slipknot. Jeden z dwóch perkusjonalistów tej kapeli (drugim jest Shawn Crahan) w ubiegłym tygodniu pozwał kolegów do sądu utrzymując, że faktyczne dochody z koncertów i gadżetów związanych z grupą były przed nim ukrywane poprzez stworzenie kilku spółek powiązanych z zespołem, które zarejestrowano w różnych stanach USA i do których spływały pieniądze zarabiane przez całą kapelę. Muzyk oświadczył też, iż zamierza zbadać księgi Slipknota i odzyskać pieniądze, które według niego należą mu się.

Jak można się było spodziewać, konsekwencją wspomnianego pozwu, który został wniesiony 14 marca, jest rozstanie Fehna ze Slipknotem. Zostało ono ogłoszone w poniedziałek. Na oficjalnej stronie zespołu czytamy oświadczenie:

“Slipknot skupia się na tworzeniu płyty nr 6 oraz na przygotowywaniu światowej trasy koncertowej, która będzie najlepsza w historii. Chris wie dlaczego nie jest już częścią Slipknota. Jesteśmy rozczarowani tym, że wolał wskazywać palcami i fabrykować oskarżenia zamiast zrobić to, co było niezbędne, aby dalej być częścią zespołu. Wolelibyśmy, żeby nie poszedł tą drogą, którą poszedł, ale ewolucja jest nieodłączną częścią życia.”

Warto zaznaczyć, że Chris Fehn kieruje swoje oskarżenia przeciwko dwum członkom Slipknota – wokaliście Corey’owi Taylorowi i wspomnianemu Shawnowi Crahanowi. Odpowiedź ze strony Taylora (znanego z ciętego języka i ostrych wypowiedzi na różne tematy) nadeszła szybko za pośrednictwem konta na Twitterze:

Będziecie dziś czytać mnóstwo bzdur. Mam do powiedzenia tylko tyle: ZACZEKAJCIE AŻ PRAWDA WYDZIE NA JAW.”

Chyba rzeczywiście pozostaje nam wszystkim na to poczekać, bo mamy do czynienia z klasycznym przykładem sytuacji w typie “słowo przeciwko słowu”.

Wspomniana w oświadczeniu trasa koncertowa zespołu Slipknot rozpoczyna się 7 czerwca w Finlandii, zalicza postój w Krakowie 25 czerwca, 26 lipca przenosi się do USA i Kanady (gdzie zagrają z towarzyszeniem kapel Volbeat, Gojira i naszego Behemotha), a następnie do Australii (tam wystąpią u boku zespołu Metallica).