> > > Conga and Bongosy Latin Percussion z sygnaturą Paoli Mejiasa

Latin Percussion (LP) wprowadza na rynek congi i bongosy z sygnaturą Paoli Mejiasa.

Paoli Mejias to światowej sławy muzyk, perkusista i bandleader. Jako perkusista od dziesięciu lat jest częścią legendarnego zespołu Santana. Gra Mejiasa jest pełna tradycyjnych rytmów afro-karaibskich. Jako lider zespołu jest znany ze sposobu, w jaki łączy światowe rytmy folkowe, tworząc nowy element składowy globalnego, współczesnego i dynamicznego latynoskiego jazzu.

W skład zestawu Paoli Mejias Signature Balance Congas wchodzą następujące instrumenty: Quinto 11″ (LP522Z-PMB), Conga 11-¾” (LP559Z-PMB) oraz Tumba 12- ½” (LP552Z-PMB). Każdy z nich jest zbudowany z 30-calowych korpusów z drewna jesionowego (Sculpted Ash) i wyposażony w naciągi z naturalnej surowej skóry oraz obręcze Extended Collar Comfort Curve II. Instrumenty są wykończone chromowanym osprzętem Premium Galaxy, lugami o średnicy 3/8”, wzmocnionymi płytkami pod lugi ochraniaczami korpusu pod lugi LP ProCare Shell Protectors.

W celu uzupełnienia zestawu conga, LP stworzyło Paoli Mejias Signature Balance Bongos. Bębenki o średnicy 7¼” oraz 8 i 5/8” mają również korpusy wykonane z jesionu (Sculpted Ash), naciągi z naturalnej surowej skóry i obręcze Comfort Curve II. Bongosy mają lugi o średnicy 5/16”, chromowany hardware, stalową płytkę i aluminiowe spody. Te sygnowane bongosy wytwarzają trzaskające wysokie tony i bogate średnie, które dobrze współpracują z kongami. Grafika na obu zestawach opiera się na symbolice yin i yang, co oznacza „równowagę” tych bębnów, które współpracują ze sobą w harmonii.

Balans to nazwa, którą nadałem moim nowym bębnom, ponieważ reprezentują równowagę i miarę, którą muszę mieć w życiu. To ruch w stałym rytmie w poszukiwaniu złotego środka, Równowagi” – Paoli commented.

Więcej informacji na temat zestawów Paoli Mejias Signature Conga oraz Bongo, a także innych produktów Latin Percussion, można znaleźć pod adresem: lpmusic.com/ #wearerhythm