> > > Corky Laing wywiad, cz. 3

Corky Laing – wywiad dla BeatIt, cz. 3

Jakiś czas temu wybraliśmy się do dawnego Berlina Wschodniego, gdzie znajduje się malowniczo położony (bo nad samą Szprewą) kompleks budynków radia i telewizji nieistniejącego już kraju na “e”.

W działającym tam do dziś studio nagraniowym, doskonale pamiętającym gwiazdy takie jak Irene Wolf czy Karel Gott, odbywała się sesja nagraniowa na debiutancki album poznańskiego zespołu Elevator, którego współproducentem jest Corky Laing. Ten kanadyjski muzyk zasłynął na przełomie lat 60. i 70. jako perkusista sprzedającego multiplatynowe nakłady hardrockowego zespołu Mountain, którego utworem-wizytówką w Ameryce jest singiel “Mississppi Queen“. Ma on także na koncie współpracę z takimi artystami jak: John Lennon, Jack Bruce, John Cale czy Meat Loaf.

corky

W trzecim odcinku naszej rozmowy przepytujemy miłego gościa na okoliczność powstania zespołu Mountain i co wspólnego z tym wydarzeniem miał zespół Cream, pracy perkusisty sesyjnego, współprodukowaniu płyty zespołu Elevator, pracy nad rock operą, a także swoich obecnych poczynaniach. 

Oto Corky Laing specjalnie dla BeatIt! Życzymy miłego oglądania…