> > > Corky Laing wywiad, cz. 4

Corky Laing – wywiad dla BeatIt, cz. 4

Jakiś czas temu wybraliśmy się do dawnego Berlina Wschodniego, gdzie znajduje się malowniczo położony (bo nad samą Szprewą) kompleks budynków radia i telewizji nieistniejącego już kraju na “e”.

W działającym tam do dziś studio nagraniowym, doskonale pamiętającym gwiazdy takie jak Irene Wolf czy Karel Gott, odbywała się sesja nagraniowa na debiutancki album poznańskiego zespołu Elevator, którego współproducentem jest Corky Laing. Ten kanadyjski muzyk zasłynął na przełomie lat 60. i 70. jako perkusista sprzedającego multiplatynowe nakłady hardrockowego zespołu Mountain, którego utworem-wizytówką w Ameryce jest singiel “Mississppi Queen“. Ma on także na koncie współpracę z takimi artystami jak: John Lennon, Jack Bruce, John Cale czy Meat Loaf.

corky

W czwartym i ostatnim odcinku naszej rozmowy przepytujemy miłego gościa na okoliczność sprzętu przez siebie używanego obecnie, ale także w przeszłości, reaktywacji zespołu Mountain, technologii studyjnej, emocjom związanym z grą na bębnach oraz najpiękniejszym momencie w karierze. Jeśli ciekawi Was, co wspólnego z reaktywacją Mountain miał Warren Haynes z The Allman Brothers Band i Gov’t Mule, tym bardziej jest to film godny Waszej uwagi.

Oto Corky Laing specjalnie dla BeatIt! Życzymy miłego oglądania…