> > > Craigie Zildjian o swoich początkach w firmie Avedis Zildjian

Craigie Zildjian pełni funkcję dyrektor wykonawczej Avedis Zildjian Company, najstarszej firmy rodzinnej w Stanach Zjednoczonych. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Bostońskim i uzyskaniu tytułu magistra pedagogiki w 1976 r., Zildjian dołączyła do swojego ojca i dziadka w rodzinnej firmie jako menedżer ds. personalnych. Następnie, 23 lata później, została pierwszą kobietą na stanowisku dyrektora generalnego w 376-letniej historii firmy. Wiodący na świecie producent talerzy i pałeczek perkusyjnych, firma Zildjian ufundowała szereg stypendiów perkusyjnych w Berklee i utrzymuje bliskie relacje z tą instytucją.

Zildjian Craigie

Zdjęcie: Profil Linkedin firmy Zildjian

W serwisie Linkedin niedawno pojawił się interesujący wpis Craigie, w którym opowiada o swoim dołączeniu do tej niezwykłej firmy i opisuje czasy, w jakich wtedy przyszło żyć kobietom, chcącym robić karierę zawodową:

Z Ruchu Praw Obywatelskich lat sześćdziesiątych wyłonił się Ruch Wyzwolenia Kobiet oferujący kobietom znacznie większe możliwości w miejscu pracy. W ciągu następnej dekady liczba pracujących kobiet wzrosła o 42%, przy czym znaczna część wzrostu miała miejsce na stanowiskach zawodowych, tradycyjnie zarezerwowanych dla mężczyzn.

Pamiętam lata 70. jako ekscytujący czas dla bycia kobietą w Ameryce, biorąc pod uwagę dramatyczną zmianę w sposobie postrzegania kobiet. Nagle wydawało się, że można zostać prawniczką, lekarką, polityczką lub zawodową sportswoman. Najwyraźniej drzwi zostały otwarte. Jednak nie spodziewałem się, że mój dziadek zaprosi mnie do zespołu zarządzającego w Zildjian.

W dalszej części wpisu dziękuje swojemu dziadkowi Avedisowi III, który odważył się na wprowadzenie, bardzo nowatorskich na tamte czasy, zmian w kadrze swojej firmy:

Wiedziałam, że mój dziadek Avedis III myślał przyszłościowo. Zawsze potrafił akceptować zmiany i podejmować ryzyko, a teraz był skłonny podjąć ryzyko w mojej sprawie. Cóż za niespodzianka, że po ponad 350 latach wyłącznie męskiego udziału w rodzinnym biznesie otworzyły się przede mną drzwi. W listopadzie ubiegłego roku minęło czterdzieści siedem lat od kiedy jak przeszłam przez te drzwi.

Jestem dozgonnie wdzięczna mojemu dziadkowi Avedisowi III za ten moment włączenia społecznego.

 

Tekst źródłowy: https://www.berklee.edu/people/craigie-zildjian
Tekst źródłowy: https://www.linkedin.com/company/avedis-zildjian-company?trk=public_post_feed-actor-name

Oficjalna strona marki Zildjian: https://zildjian.com/
FB: https://www.facebook.com/Zildjian
Instagram: https://www.instagram.com/zildjiancompany/
YT: https://www.youtube.com/@ZildjianCompany