> > > Danny Carey aresztowany

Według doniesień Danny Carey – powszechnie szanowany perkusista grupy Tool – został aresztowany w ostatni weekend za napaść na lotnisku Kansas City International Airport w wyniku wdania się w sprzeczkę z funkcjonariuszem ochrony.

D. Carey podczas aresztowania. Żródło: TMZ.com

W ostatnią niedzielę około godz. 19.00 lokalnego czasu policja została wezwana na terminal lotniska, gdzie Carey został zatrzymany po kłótni z innym mężczyzną na teranie terminala. Perkusista miał popchnąć owego mężczyznę oraz obrzucić go słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe. Nie wiadomo, co było przyczyną zatargu. Według oświadczenia Joe McBride’a – rzecznika prasowego lotniska – mężczyzna przypuszczalnie zaatakowany przez Carey’a nie został zatrzymany. Następnego dnia Carey został zwolniony z aresztu za poręczeniem.

Film przedstawiający aresztowanie Danny‘ego Carey’a został opublikowany przez portal TMZ i przedstawia perkusistę ubranego w czerwoną bluzę drużyny Kansas City Chiefs postawionego twarzą do szklanej ściany i skuwanego kajdankami przez funkcjonariuszy policji. Raport o zdarzeniu został przesłany do prokuratury, która zdecyduje o tym, czy muzykowi zostaną postawione jakiekolwiek zarzuty.

Danny Carey pochodzi ze stanu Kansas i w ostatnią sobotę wystąpił wraz z zespołem dopingującym drużynie koszykarskiej Uniwersytetu Kansas podczas meczu ligi uniwersyteckiej pomiędzy Missouri a Kansas (patrz poniżej).

Żródła:

TMZ.com

nytimes.com