> > > Dave Grohl, Josh Homme i Jesse Hughes razem w studio?

Czy muzycy Foo Fighters, Queens Of The Sone Age i Eagles Of Death Metal nagrywają wspólnie?

W dniu wczorajszym Jesse Hughes – wokalista grupy Eagles Of Death Metal  – opublikował na Instagramie zdjęcie przedstawiające Dave‘a Grohla, Josha Homme’a i jego samego w studio nagraniowym. Po niedługim czasie fotografia została usunięta z profilu Jesse Hughesa na wspomnianym medium społecznościowym, jednak z internetu już usunąć jej się nie dało. Być może któryś z panów po prostu wpadł w odwiedziny do kolegi/kolegów pracujących nad własnym projektem, a być może dżentelmeni pichcą coś wspólnie. Pewnie niedługo się dowiemy…

Grohl Homme Hughes

Wiadomo natomiast z całą pewnością, że prace nad nową płytą Queens Of The Stone Age są w zaawansowanym stadium. Jeszcze w ubiegłym roku gitarzysta grupy, Troy Van Leeuwen, mówił na ten temat tak: “Mnóstwo pomysłów lata w powietrzu. Przed końcem roku zamierzamy coś z tego nagrać. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że zbieramy się i tworzymy następcę płyty “…Like Clockwork“, która była dla nas naprawdę poważną sprawą. Było tak dlatego, że okazała się najtrudniejsza do ukończenia ze wszystkich dotychczasowych. Staramy się tego nie powtórzyć tym razem. Chcemy wszystko uprościć, jak sądzę“. Niedawno basista grupy Mastodon, Troy Sanders, potwierdził w wywiadzie dla magazynu Rolling Stone, że płyta QOTSA ukaże się w tym roku.

Pierwsze jaskółki powoli zaczynają donosić o tym, że Foo Fighters niedługo zakończą swój zasłużony wypoczynek po płycie “Sonic Highways“, światowej trasie ją promującej i epce “Saint Cecilia“. Zanim to się stanie, wyjaśniła się niezręczna sytuacja związana z tegoroczną ceremonią wręczenia nagród Grammy. W ubiegłym tygodniu organizatorzy zapowiedzieli udział Dave‘a Grohla i występ m.in. z A Tribe Called Quest, czego sam zainteresowany nie potwierdził. W oświadczeniu organizatorzy przyznali, że zbyt wcześnie podali tę informację do publicznej wiadomości: “Wcześniej informowaliśmy o tym, że Dave Grohl wystąpi z Anderson .Paak oraz A Tribe Called Quest, gdy jeszcze udział wszystkich artystów nie został potwierdzony. Dave Grohl nie będzie częścią tego wydarzenia.