> > > Dave Grohl zagrał na “skoczka” podczas imprezy “Ride for Ronnie”

Podczas 5. edycji imprezy charytatywnej “Ride for Ronnie” Dave Grohl wskoczył za bębny i wraz zespołem składającym się z muzyków takich jak: Ricky Warwick, Robbie Crane oraz Keith Nelson, zagrał utwór Thin Lizzy – “Jailbreak” oraz kawałek z repertuaru Motörhead – “Bomber“.

Wiadomo, że Grohl nie planował, aby wpaść na tę imprezę. Jednak w lokalnym sklepie spożywczym spotkał fana, który zapytał go, czy wybiera się na ten koncert. Grohl odpowiedział: “Teraz już tak.” Mimo braku prób przebrnął przez wcześniej wspomniane kawałki bez chwili zawahania. “Jestem tutaj w ten piękny dzień w Encino ponieważ wszyscy kochają Ronniego Jamesa Dio. Właściwie był moim sąsiadem, mieszkaliśmy ulicę od siebie. Zachęcam wszystkich, aby wyszli i wsparli sprawę, bo jest to piękny dzień z grupą świetnych ludzi i mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok.”

“Ride for Ronnie” rozpoczął się  w 2015 roku, aby zbierać datki na dla fundacji “Ronnie James Dio Stand Up and Shout Cancer Fund”. Impreza obejmuje gigantyczną jazdę motocyklową, która rozpoczyna się w Glendale w Kalifornii, a kończy w Los Encinos Park, gdzie odbył się koncert. W zeszłym roku “Ride for Ronnie” zebrał 50 000 $.