> > > Deadland Ritual – nowy projekt Matta Soruma (ex-Guns N’ Roses)

Deadland Ritual – zespół tworzony przez muzyków takich jak: basista Black Sabbath – Geezer Butler, gitarzysta Billy Idol – Steve Stevens, były bębniarz Guns N ‘Roses – Matt Sorum i wokalista zespołu Apocalyptica – Franky Perez.

Zespół ten powstał z inicjatywy Matta Soruma, który najpierw zwołał Steve Stevensa oraz Franky Pereza, sprecyzowali oni w jakim stylu muzycznym chcą się poruszać. Wisienką na torcie miało być zwerbowanie Geezera Butlera oraz nawiązanie współpracy z producentem Gregiem Fidelmanem. W ten sposób właśnie powstał Deadland Ritual. Niespodziewanie na początku grudnia w interneci pojawił się pierwszy utwór tej grupy. Najpierw zespół przedstawił  dwa krótkie fragmenty nowych utworów, a 10 grudnia opublikowano pierwszy kawałek w całości. 

Geezer Butler o projekcie: “Pracowałem nad nowym solowym albumem, kiedy ten pomysł został ujawniony. Była to dla mnie atrakcyjna propozycja, ponieważ pracowałem w środowisku zespołowym, ponieważ do tego jestem przyzwyczajony.. nie mogę się doczekać koncertów z tymi gośćmi.”

Deadland Ritual ogłosił dwa występy na żywo, na festiwalu Download w Wielkiej Brytanii w dniu 14 czerwca i na Hellfest we Francji w dniu 22 czerwca.