> > > Don Lombardi uhonorowany przez PAS

Firma DW właśnie pochwaliła się nagrodą, którą przyznano jej założycielowi i prezesowi. Don Lombardi został uhonorowany przez Percussive Arts Society (PAS) prestiżową nagrodą 2020 President’s Industry Award. Wyróżnia ona osoby z branży perkusyjnej, które mogą się pochwalić wybitnymi osiągnięciami w swojej dziedzinie.

Don Lombardi jest szanowanym perkusistą i edukatorem, który w 1972 r. otworzył w Santa Monica szkołę perkusyjna o nazwie ‘Drum Workshop’. Pod jego przywództwem firma Drum Workshop przekształciła się w jednego z największych i najbardziej wpływowych projektantów i producentów bębnów na świecie. Praca Lombardiego na polu rozwoju produktu zaowocowała ponad trzydziestoma patentami zarejestrowanymi na jego nazwisko i przyczyniła się do rozwoju marki oraz firmy DW, która ma teraz pod swoimi skrzydłami zrewitalizowane marki Gretsch Drums, Latin Percussion, Slingerland i PDP. W 2008 r. Lombardi powrócił do korzeni edukatorskich tworząc Drum Channel, a niedawno pomógł w stworzeniu fundacji Drum Workshop Music Foundation. Jest to organizacja dobroczynna, której celem jest zapewnianie dostępu do muzyki osobom i społecznościom nie posiadającym takich możliwości ze względu na warunki materialne.

Nagroda Percussive Arts Society (PAS) President’s Industry Award została przyznana w uznaniu zasług Dona Lombardiego dla branży perkusyjnej, jego osiągnięć w dziedzinie edukacji muzycznej oraz pięćdziesięciu lat pracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami przesuwającymi naprzód rozwój techniczny w produkcji bębnów, pedałów perkusyjnych i hardware’u.

Don Lombardi skomentował wydarzenie w następujący sposób: “Jestem zaszczycony przyznaniem mi nagrody Percussive Arts Society. Chociaż produkcja i edukacja wydają się dziedzinami odległymi od siebie, to (podobnie jak PAS) zawsze miałem w sobie pasję do nauczania muzyki, a celem mojej pracy nad wynalazkami technicznymi była poprawa jakości życia perkusistów poprzez tworzenie produktów ułatwiających grę i zapewniających nowe narzędzia twórcze.