> > > Drum Chart Builder

Aplikacja dla perkusistów ceniących sobie praktyczność!

Każdy, kto gra zawodowo w kilku zespołach, które z kolei mają dość odmienny repertuar, albo po prostu lubi uczyć się nowej muzyki w dużych ilościach wie, że warto mieć porządek w nutach lub notatkach. Wiadomo, iż istnieje możliwość wcześniejszego lub późniejszego zgubienia kartek z cennymi materiałami, co może skutkować wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami. Na ratunek przychodzi bardzo sprytna aplikacja Drum Chart Builder, która pozwala na tworzenie i uporządkowanie nut i wszelakich ważnych zapisków na swoim tablecie lub smartfonie. Posiada wiele ciekawych funkcji, np. tworzenie listy utworów z zapisem nutowym, dzielenie poszczególnych list na setlisty, które można przypisać poszczególnym zespołom, w których owa setlista będzie wykorzystana. Można też tworzyć zapis nutowy, który zostanie wykonany na konkretnym koncercie, co bez wątpienia ułatwia pracę każdemu perkusiście:

drumchartbuilder 1

 

Oprócz tych funkcji możliwe jest także dopasowanie zapisu pod swoje preferencje, np. za pomocą symboli oznaczających perkusjonalia, pauz, czy własnych notatek, tak jak na obrazku poniżej:

drumchartbuilder2

Naszym zdaniem jest to ciekawa i warta poświęcenia uwagi aplikacja. Demonstrację pracy Drum Chart Builder możecie zobaczyć oglądając filmik zamieszczony poniżej:

Wszystkie informacje dotyczące ceny, więcej o samym programie oraz o sposobie jego nabycia znajdziecie na stronie http://drumchartbuilder.com/