> > > Drum Fest ujawnia pierwszą gwiazdę festiwalu

30 kwietnia na portalu społecznościowym organizatora festiwalu pojawiła się informacja o pierwszej gwieździe tegorocznego festiwalu perkusyjnego Drum Fest w Opolu. Będzie nim perkusista AQUILES PRIESTER, brazylijski wirtuoz progresywnego grania. Znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole progmetalowym Hangar.

Aquiles Priester (ur. 25 czerwca 1971 w Otjo w RPA) – brazylijski perkusista. Aquiles Priester znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w brazylijskim zespole progmetalowym Hangar, którego jest członkiem od 1997 roku. W latach 2001-2008 był także członkiem formacji Angra.

Od 2006 roku gra w grupie Freakeys. W 2011 roku, bez powodzenia brał udział w przesłuchaniach na stanowisko perkusisty w amerykańskim zespole progmetalowym Dream Theater. Natomiast od 2013 roku jest członkiem zespołów Midas Fate i Noturnall. Pod koniec 2014 roku Priester wstąpił w szeregi niemieckiego zespołu Primal Fear.

Priester współpracował ponadto z byłym wokalistą zespołu Iron Maiden – Brytyjczykiem Paulem Di’Anno. Od 2011 roku jest członkiem koncertowego zespołu amerykańskiego gitarzysty Tony’ego MacAlpine’a.

Muzyk jest endorserem instrumentów i sprzętu muzycznego takich firm jak: Latin Percussion, Mapex, Roland, AKG, Boss, UBS, Paiste, Evans, Pro-Mark i Gibraltar Hardware. (żródło https://pl.wikipedia.org/wiki/Aquiles_Priester).

27 Międzynarodowy Festiwal Drum Fest odbędzie się tegoroczną jesienią. Oprócz pokazów, występów oraz warsztatów organizator zapowiada kolejną edycję konkursu perkusyjnego Young Drum Hero, gdzie głównym sponsorem nagród będzie firma Zildjian, renomowany producent  talerzy i pałek.

Więcej informacji wkrótce na naszym portalu!