> > > Drum Workshop łączy się z Roland Corporation

Firmy Roland Corporation oraz Drum Workshop, Inc. wydały oświadczenie na temat wspólnej decyzji biznesowej. pozwólmy je wygłosić obu stronom:

Łącząc dwie najlepsze na świecie firmy produkujące perkusje akustyczne i elektroniczne, aby koncentrować się na dostarczaniu nowych innowacji dla perkusistów, Drum Workshop będzie działać jako samodzielny podmiot z pionierskimi założycielami, którzy zachowają stanowiska kierownicze.

Roland Corporation i Drum Workshop, Inc. ogłosiły dziś ostateczną umowę na zakup przez Roland Corporation wszystkich pozostających w obrocie akcji Drum Workshop.”

Roland jest światowym leaderem w dziedzinie produkcji elektronicznych instrumentów muzycznych, powszechnie znanym ze swoich wyrobów zmieniających zasady gry w świecie perkusji elektronicznej pod marką V-Drums, a ostatnio dzięki innowacyjnej serii produktów V-Drums Acoustic Design („VAD”). Drum Workshop jest powszechnie uznawany za jednego ze światowych liderów w dziedzinie akustycznych zestawów oraz instrumentów perkusyjnych. Firma produkuje i sprzedaje wiodące w branży portfolio marek, w tym DW Drums and Hardware, Pacific Drums and Percussion (PDP), Latin Percussion (LP), Gretsch Drums and Slingerland.

W oświadczeniu czytamy dalej:

Połączenie wiedzy i zasięgu Roland oraz Drum Workshop zaskutkuje następną generacją przełomowych akustycznych i elektronicznych bębnów i produktów perkusyjnych, przyspieszy rozwój produktów i przesunie granice innowacji dla perkusistów.

Dyrektor generalny Drum Workshop Chris Lombardi oraz współzałożyciele Don Lombardi i John Good będą nadal służyć firmie, koncentrując się na tworzeniu produktów, które inspirują perkusistów na całym świecie.”

Gordon Raisondyrektor generalny firmy Rolandkomentuje to tak: W świecie bębnów akustycznych Drum Workshop jest wyróżniającym się graczem. Zawsze byliśmy pod wrażeniem ich produktów, ludzi i ich rzemiosła, i to w każdym wymiarze. Drum Workshop dzieli tę samą spuściznę związaną z poświęceniem się innowacjom muzycznym, co my w firmie Roland i będziemy wspierać Drum Workshop w robieniu tego, w czym są najlepsi.”

Filozofia firmy Roland dotycząca wprowadzania innowacji we wszystkich formach ekspresji jest komplementarna z naszą i cieszymy się, że możemy połączyć siły w tej relacji, która przyniesie korzyści artystom i muzykom na całym świecie” – powiedział Chris Lombardi – dyrektor generalny Drum Workshop, Inc.

Don Lombardi – założyciel i dyrektor ds. produktu w Drum Workshop: „Przez ostatnie 50 lat naszym celem zawsze było inspirowanie i motywowanie perkusistów oraz rozwiązywanie ich problemów. Zawsze byłem fanem innowacji pochodzących od firmy Roland i cieszymy się, że możemy współpracować z nimi przy opracowywaniu rozwiązań dla przyszłych pokoleń”.

John Good – współzałożyciel Drum Workshop – mówi: „Nie mogę się doczekać tej chwili, aż zaczniemy oferować perkusistom ręcznie wykonane, niestandardowe rozwiązania – tak, jak to było do tej pory, jednak już we współpracy z Roland. Ich reputacja jako siły napędowej dla innowacji produktowych jest godna podziwu i czekamy z niecierpliwością na dodatkowe wsparcie, jakie zapewnią naszym pracownikom, artystom i partnerom branżowym”.

Ostatni komentarz wystosował Masahiro Minowa – dyrektor ds. innowacji w firmie Roland: „Byliśmy i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ludzi z Drum Workshop i cieszymy się, że możemy powitać Chrisa, Dona, Johna i cały zespół Drum Workshop w rodzinie Roland. To pionierzy w dziedzinie akustycznych bębnów w ciągu ostatnich 50 lat i jesteśmy równie zachwyceni przełomowymi wynalazkami oraz nową technologią, które opracowano w Drum Workshop. Nie możemy się doczekać, aż świat zobaczy, jakie korzyści nasza decyzja przyniesie perkusistom na całym świecie.”