> > > Dziś premiera płyty Apostolisa Anthimosa “Parallel Worlds”

Apostolis Anthimos jest najbardziej znany jako gitarzysta legendy polskiego jazz rocka – grupy SBB. W swojej długiej i bogatej karierze wpółpracował z takimi artystami jak Czesław Niemen, Tomasz Stańko, Jim Beard, Matt Garrison, czy Pat Metheny, grając nie tylko na gitarze, ale także na klawiszach, basie i perkusji.

Skoro o umiejętnościach perkusyjnych tego świetnego muzyka mowa, to właśnie dziś ukazuje się jego czwarta solowa płyta, zatytułowana “Parallel Worlds” (wcześniejsze to “Days We Can’t Forget” z 1994 r., “Back To The North” z 2006 r. oraz “Miniatures” z 2008 r.). Na tym albumie Artysta występuje w roli perkusisty, a jego repertuar oparty jest zarówno na utworach z bogatego dorobku Apostolisa Anthimosa w zmienionych wersjach, jak i nowych kompozycjach. Składu dopełniają: Piotr Matusik (instrumenty klawiszowe), Robert Szewczuga (bas) i Olaf Węgier (saksofon).

Apostolis Anthimos "Parallel Worlds" beat.tv

Oddajmy głos samemu zainteresowanemu: “Od lat chciałem usłyszeć moje utwory w innej odsłonie, z fortepianem i saksofonem, bardziej na jazzowo. Nie lubię szufladek, a gra na bębnach to dla mnie świat równoległy, który towarzyszy mi przez całe życie. Nagrałem parę płyt na bębnach z Tomkiem Stańko, kilka autorskich albumów z Józefem Skrzekiem, SBB. Zagrałem z Jimem Beardem, Gilem Goldstinem, Mattem Garrisonem i Patem Methenym, który mnie utwierdził w tym, co robię i dodał skrzydeł.

Cieszę się, że znalazłem tak zdolnych muzyków, którzy czują muzykę tak, jak ja. Roberta znam od lat, graliśmy w moim trio gitarowym. Piotr Matusik to bardzo utalentowany pianista i muzyk, a Olaf Węgier to świetny saksofonista. Wnieśli oni sporo świeżości i tchnęli nowego ducha w to, co słyszałem od lat.

Płyta ukazuje się nakładem Metal Mind Productions i jest od dziś dostępna w salonach EMPIK, sklepach Media Markt i Saturn oraz na witrynie shop.metalmind.com.pl. Bębniarki i Bębniarze! Czas do sklepów!

http://apostolis.pl

Share