> > Festiwal Drum Fest zaprasza na koncerty

Carl Palmer i Gavin Harrison w Polsce

Carl Plamer’s ELp Legacy zagra 3 koncerty w listopadzie:
12 listopada Chorzowskie Centrum Kultury
13 listopada Wrocław, Klub Zaklęte Rewiry
14 listopada Filharmonia Opolska

Carl Palmer jest jednym z najbardziej cenionych perkusistów rockowych. Wytrawny profesjonalny, świetny technik i dynamiczny brytyjski showman, zachwyca słuchaczy i widzów już od czterech dekad. Jest najbardziej znany ze współpracy z legendarnymi zespołami muzycznymi, w tym od Atomic Rooster, The Crazy World of Arthur Brown, do ASIA i Emerson, Lake & Palmer (utworzony z Gregiem Lakiem i Keithem Emersonem), z którym odniósł największe sukcesy w swojej karierze. Razem stworzyli brzmienie łączące Art Rock, jazz, electro, pop, rock i muzykę klasyczną. Olśniewająca szybkość Carla Palmera i opanowanie perkusji w połączeniu z jego charakterystyczną osobowością sceniczną, zapewniła mu zaszczytne miejsce w historii jako jednemu z największych perkusistów Rock and Roll’a. Jego grę cechuje agresywność oraz wielka precyzja, Często stosuje nietypowe metru i używa niezwykle rozbudowanego zestawu perkusyjnego. W ostatnich latach Carl Palmer często prowadził warsztaty perkusyjne w Wielkiej Brytanii, Europie i Stanach Zjednoczonych. Najbardziej pokazowe partie solowe Palmera przez lata obejmowały wykorzystanie obok zestawu perkusyjnego zarówno gongów, jak i tamburyn.

Palmer Clark

Gavin Harrison & 05RIrównież zagra 3 koncerty:

15 listopada Kraków, Klub Studio
16 listopada PSM I i II stopnia w Opolu
17 listopada Wrocław Klub Zaklęte Rewiry

Gavin Harrison ( perkusja, pianino, gitara) współpracuje z 05Ric (wokal, bas, gitara) od 5 lat i wspólnie wydali trzy albumy (“Drop” 2007  Circles” 2009 i “The Man Who Sold Himself” 2012). Muzyka duetu powinna przypaść do gustu miłośnikom King Crimson, jak również zwolennikom jazzrockowych eksperymentów oraz muzyki fusion. Maniera wokalna 05Ric-a kojarzy się dość mocno z równie charakterystycznym wokalem, jaki posiada David Sylvian. 
Gavin Harrison i 05Ric tworząc wspólnie muzykę obrali sobie za cel, aby przesuwać granicę możliwości rytmicznych i harmonicznych. Trzeba przyznać, że z ich wspólnych poszukiwań i eksperymentów muzycznych wyszedł bardzo intrygujący efekt.

gavin harrison

Bilety:
www.ticketportal.pl www.ticketpro.pl www.eventim.pl www.ebilet.pl     

*Więcej informacji :
www.drumfest.pl