> > > Gerry Brown w rodzinie BDC

Gerry Brown – legendarny amerykański perkusista poruszający się w stylistykach jazz, soul i pop – dołączył do stale rosnącej rodziny endorserów marki British Drum Co.

Nicko McBrain – Artysta BDC, Międzynarodowy Ambasador marki, a także perkusista legendy światowego heavy metalu, czyli grupy Iron Maiden, mówi:

Jest absolutną przyjemnością oraz przywilejem to, że moge powitać mojego drogiego przyjaciela, cudownego człowieka i fantastycznego perkusistę Gerry’ego Browna w naszej rodzinie “świrów perkusyjnych” British Drum Company.

Wiem, że wszyscy w BDC zaszczyceni i dumni z faktu, iż Gerry przyłączył się do nas. Z radością witamy jego decyzję o tym, aby grać na naszych wyśmienitych instrumentach.

Jest on ikoną muzyki soul i RnB oraz prawdziwą legendą! Gerry cieszy się barwną i wspaniałą karierą w branży muzycznej i możliwość powitania Go jako członka naszej rodziny British Drum Company napawa mnie dumą.

Witaj na pokładzie, mój przyjacielu!

Gerry Brown komentuje to tak:

To wielka radość i rozkosz być tak ciepło przyjętym przez rodzinę British Drum Company i dołączyć do tego zespołu wspaniałych ludzi, którzy są oddani tworzeniu doskonałości w dziedzinie tworzenia bębnów. Perkusje BDC, które widziałem i te, na których grałem, to wzór doskonałego i umiejętnego wykonania. Dają znakomity dźwięk, absolutną przyjemność z gry, a wizualnie są pięknymi dziełami sztuki.
Ponadto, możliwość bycia aktywnym u boku ikony heavy metalowej perkusji – mojego przyjaciela i szalonego, genialnego towarzysza, Nicko McBraina – to uniesienie, zaszczyt, przywilej oraz dużo więcej perkusyjnej kreatywności i wspaniałej zabawy, która tylko czeka, aby się wydarzyć!
Naprzód, w górę, z wdzięcznością i radosnym oczekiwaniem wielkości tu, teraz i w przyszłości! Z całego serca dziękuję Nicko i moim nowym przyjaciołom z BDC!

Gerry Brown dołącza go grupy bębniarzy BDC, wśród których znajdują się między innymi: Nicko McBrain (Iron Maiden), Mark Richardson (Skunk Anansie), Ian Mosley (Marillion), Russell Gilbrook (Uriah Heep), Ian Matthews (Kasabian), Pete Salisbury (The Charlatans), Sean Moore (Manic Street Preachers), (Enter Shikari) czy Ryan O’Keeffe (Airbourne).

Gerry Brown urodził się w Filadelfii, w amerykańskim stanie Pensylwania. Grę na perkusji rozpoczął w wieku 5 lat. Od 1971 r. muzyk współpracował lub współpracuje z takimi mistrzami jazzu i gwiazdami pop, jak m.in.: Lionel Hampton, Larry Coryell’s The Eleventh House, Stanley Clarke, Chick Corea, Didier Lockwood, Stevie Wonder, Diana Ross, George Benson, Michal Urbaniak, Urszula Dudziak, Marcus Miller, Lionel Richie, Alphonso Johnson, Roberta Flack, Chuck Loeb czy Phil Collins.