> > > Growth Rings: krótki film z narracją Neila Pearta

W 2015 r. firma DW wraz ze studiem Edge Factor rozpoczęła prace nad filmem dokumentalnym Masters of Resonance, który ujrzał światło dzienne w listopadzie ubiegłego roku. W czasie kręcenia Neil Peart próbował w studio Drum Channel przed ostatnią trasą koncertową Rush, nazwaną R40. Spotkanie z autorem scenariusza i producentem tego filmu Jeremym Boutem a Peartem zaowocowało krótkim filmem zatytułowanym “Growth Rings” (ang. słoje drewna). Narracja filmu została napisana oraz przeczytana przez samego perkusistę (który był również mistrzem w posługiwaniu się słowem) i opisuje, jak ważna jest rola muzyki w przeżywaniu i zapamiętywaniu kluczowych wydarzeń z naszego życia prywatnego, a także tych, które uznaje się później za kamienie milowe w historii.

Film został upubliczniony 12 czerwca b. r. bez żadnych fajerwerków, teaserów czy kampanii reklamowej, a mimo to staje się wiralową sensacją (90.000 odsłon w pierwszym tygodniu) za sprawą głębokich spostrzeżeń na temat wagi muzyki w naszym życiu. Jak mówi autor narracji: “Muzyka jest pogodą, aurą swoich czasów ucieleśniającą nastroje i ruchy, które umieściły ją w kontekście“, na wzór tytułowych słojów drewna. Peart stwierdza również: ‘Wspólnie przeżywana muzyka posiada moc jednoczenia ludzi, inspirowania ich oraz umacniania we wspólnych przekonaniach”.

Scott Donnell – Wiceprezes DW ds. Marketingu – komentuje: “Ten projekt to owoc zamiłowania, a także inspirujące przesłanie tak wiele dla tak wielu w tych niespokojnych czasach. Neil był prawdziwym Zaklinaczem Słów.

Neil Peart, znany z niesłychanie starannej i złożonej gry na perkusji (z tego powodu zwany Profesorem) był również głównym autorem tekstów oraz koncepcji w zespole Rush i w biegły sposób wplatał swoje przemyślenia filozoficzne w znaczącą część repertuaru swojej grupy.

Jeśli do tej pory nie natrafiliście na film “Growth Rings“, oto on…