> > > Hoop PROtect: system montażu pedału do bębna basowego

Twin Cities Drum Collective to detaliczny sklep perkusyjny mający swoją siedzibę w Minneapolis w stanie Minnesota. Właściciele łączą sprzedaż nowych i używanych bębnów, talerzy i akcesoriów perkusyjnych z prowadzeniem customowego warsztatu, który sami określają mianem “mikro manufaktury”.

Oprócz wytwarzania customowych zestawów perkusyjnych TCDC również stara się tworzyć innowacyjne akcesoria dla bębniarzy. Ich najświeższym produktem jest Hoop PROtect – zabezpieczenie na obręcz bębna basowego, które chroni ją przed uszkodzeniem i poprawia przyczepność mechanizmu stopki po zamontowaniu.

Wszyscy znamy tę sytuację, gdy pedał stopki luzuje się podczas gry i ustawia w poprzek lub wręcz zupełnie odczepia od obręczy. Albo kupiliśmy bębny w przepięknym wykończeniu, które zostaje uszkodzone na obręczy od razu po zamontowaniu pedału bębna basowego.

Ludzie z TCDC twierdzą, że Hoop PROtect jest rozwiązaniem. Kelly Cook i Lane Pederson -współzałożyciele i właściciele firmy – mówią tak:

Dlaczego by nie stworzyć czegoś, co po prostu wsuwa się na obręcz bez konieczności przyklejania, a jednocześnie daje lepszą przyczepność uchwytu pedału? Tak właśnie zrobiliśmy.”

Proste rozwiązania są najlepsze. Tam, gdzie inne produkty spadają z obręczy lub uszkadzają ją przez zbyt mocny klej, nasz produkt daje rezultat, o który chodzi perkusistom bez żadnych ujemnych stron. Hoop PROtect jest idealny zarówno do fabrycznie nowych bębnów, jak i tych już istniejących, w tym vintage’owych.”

Osłonę Hoop PROtect wykonano z chronionej patentem gumy, którą zakłada się na obręcz. Przylepia się ona do obręczy bez konieczności użycia kleju, a jej grubość zapewnia większość stabilność zamontowanego pedału. Hoop PROtect można przekładać na inne bębny basowe, co jest bez wątpienia korzystne z punktu widzenia perkusistów posiadających więcej zestawów lub właścicieli firm wynajmujących backline.

Osłonę Hoop PROtect można zamówić tutaj:
https://www.tcdrumcollective.com/drum-protect-1/hoop-protect

Kontakt z producentem: tcdrumcollective@gmail.com