> > > Ian Paice miał zawał

Odwołane koncerty Deep Purple

Zespół Deep Purple zmuszony był w tym tygodniu odwołać dwa koncerty w Szwecji i jeden w Danii z powodu zawału serca, jakiego doznał Ian Paice.

Ian Paice1

Na szczęście sytuacja nie okazała się tak groźna, jak można by sądzić. Oddajmy zresztą głos samemu artyście, który wydał oficjalny komentarz w tej sprawie:

“(…) Rankiem 14 czerwca obudziłem się czując odrętwienie prawej strony ciała, nie miałem też kontroli nad prawą dłonią i jej palcami. Zostałem przyjęty do szpitala, gdzie zdiagnozowano tzw. mini zawał, nazywany fachowo przemijającymi atakami niedokrwiennymi. Personel szpitala w Sztokholmie okazał się doskonały i leczenie rozpoczęło się bezzwłocznie.

Tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny nie wykazały poważnych i trwałych uszkodzeń. Obecnie odczuwam drętwienie prawej strony twarzy i mrowienie w prawej dłoni. Sprawność dłoni wraca szybko i spodziewam się móc wrócić na trasę w przyszłym miesiącu (…)”.

Warto zaznaczyć, iż jest to pierwsza sytuacja, w której Ian Paice nie jest w stanie zagrać koncertu ze swoim zespołem od jego powstania blisko 50 lat temu.

Pozostaje nam tylko życzyć Mistrzowi jak najszybszego powrotu do zdrowia i mieć nadzieję, że koncert w Dolinie Charlotty przewidziany na 26 lipca odbędzie się zgodnie z planem.