> > > Igor Falecki prezentuje swój zestaw perkusyjny

20 października 2019 r. byliśmy świadkami drugiej edycji Śląskiego Festiwalu Perkusyjnego zorganizowanego, tak jak w ubiegłym roku, przez Śląskie Centrum Perkusyjne w Chorzowskim Centrum Kultury. Atrakcją tegorocznej edycji było sześciu wspaniałych perkusistów. Polskę reprezentowali Michał Dąbrówka i Igor Falecki, a gośćmi z zagranicy byli Dali Mraz, Jost Nickel, Derek Roddy oraz Ash Soan. Oczywiście skorzystaliśmy z okazji do tego, aby sfilmować zestawy perkusyjne większości gwiazd i porozmawiać z nimi o bębnach i samym festiwalu. Dziś przed Wami Igor Falecki

Siemka! Tu Igor Falecki. Zapraszam na wycieczkę po moim zestawie perkusyjnym!

Bębny to DW Collector’s Series, sklejka mahoń/klon, a więc ciekawa konfiguracja ciepłego, niskiego brzmienia. Konfiguracja tomów to: 8”, 10”, 12”, 14”, 16” i jeszcze 18”. Mam dwa werble. Główny to True Sonic Stainless Steel 14”, a z boku nisko nastrojony mahoniowy od zestawu, z tym samym srebrnym wykończeniem.

Naciągi to oczywiście Remo. Dość wyjątkowe jest to, że na większości tomów i jednym werblu mam customowe naciągi Arika Improty. Niesamowite grafiki i naprawdę świetnie to wygląda. Przemieszałem to z naciągami Colortone Smoke na niektórych tomach i czerwonym na werblu i stopie.

Jeśli chodzi o blachy, to gram na Sabianach. Zrobiłem sobie dużo stacków w różnych konfiguracjach, np. O-Zone Crash, a pod spodem Holy China albo różne splashe z dziurami. Używam dwóch ride’ów: Sabian HH i Omni 22”. To jeden z takich ulubionych ride’ów dający kontrast – mocny, z mocną kopułką. Hi hat to Sabian Artisan.

Pałki to Vic Firth 5A z moim podpisem. Do tego CymPady z wykończeniem moro no i jeszcze słuchawki douszne Lime Ears.

Mój hardware to oczywiście DW, w większości DW 9000. Pobudowałem sobie różne drzewka. To naprawdę fajna rzecz.

To by było tyle jeśli chodzi o mój sprzęt. Dzięki wielkie.