> > > Jacek Olejarz wywiad cz.1

Jacek Olejarz (Raz Dwa Trzy) specjalnie dla BeatIt, cz. 1

15 września 2013 r. ekipa BeatIt wybrała się do otwartego dzień wcześniej Centrum Kultury w podpoznańskim Suchym Lesie, gdzie jedną z imprez uświetniających inaugurację tego wspaniałego obiektu był występ zespołu Raz Dwa Trzy. A skoro Raz Dwa Trzy, to za bębnami niezmiennie od dwudziestu kilku lat Jacek Olejarz.

W pierwszej części tego spotkania rozmawiamy z naszym gościem o tym skąd u niego fascynacja perkusją, na jakim instrumencie grał zanim na poważnie zabrał się za bębny, jak stopniowo (grając już w Raz Dwa Trzy) rozbudowywał swój zestaw o kolejne elementy, ucząc się na nich grać “w czasie rzeczywistym”, a także jakim środkiem lokomocji transportował swoje graty na koncerty w początkowym okresie istnienia zespołu (myślicie, że było “na bogatości”?).

Dowiadujemy się również który polski perkusista miał największy wpływ na Jacka, nie tylko ze względu na grę, ale także na chęć pomocy i doradzenia mniej doświadczonemu koledze. Dodatkowo nasz bohater zdradza nazwiska kilku bębniarzy klasy światowej, których gra okazała się dla niego ważna, a także które etapy jego rozwoju jako perkusisty stanowiły największą trudność. Specjalnie dla Was Jacek Olejarz!

 

jacek5.jpg