> > > Jakie jest Twoje podejście do festiwali perkusyjnych w ogóle? Benny Greb specjalnie dla Beatit.tv

Podczas Śląskiego Festiwalu Perkusyjnego w Chorzowie mieliśmy okazję przeprowadzić wywiady z artystami, którzy tego dnia wystąpili na scenie.

Dziś przedstawiamy wywiad z gwiazdą festiwalu Bennym Grebem.

Benny odpowiedział nam, jaka jest jego ogólna opinia na temat festiwali perkusyjnych.
Poniżej zapis i wideo rozmowy:

Beatit: Śląski Drum Festival 2023! Benny Greb, spotykamy się z tobą, przed twoim występem i zacznijmy od wydarzeń takich jak to. Jak myślisz, co jest najważniejszą rzeczą, którą chciałbyś przekazać uczestnikom takich imprez i czym różni się to od obozu perkusyjnego lub warsztatu?

Benny Greb: Uwielbiam festiwale perkusyjne. Myślę, że jeśli jest naprawdę dobrze, mam dobry dzień i wszystko idzie zgodnie z planem, to nie, nie zawsze tak jest. Ale chciałbym, żeby to była dobra muzyka. Chciałbym dać dobry występ muzyczny. Po drugie, lubię, gdy jest to zabawne. Może głupie, może zabawne, hm, i po trzecie, lubię, gdy to ma charakter edukacyjny i motywacyjny.

Więc mam nadzieję, że kiedy ludzie pójdą do domu, pomogę im, mam nadzieję, w czymś. Powtórzę: nie zawsze mi się to udaje, ale dążę do tego. I to są trzy rzeczy, które sprawiają, że festiwal perkusyjny jest dla mnie niesamowity i prawie może sprawić, że będzie on lepszy niż koncert. Jeśli, jeśli coś takiego się stanie, bo w przypadku koncertu możesz otrzymać dobry występ, dobrą rozrywkę i dobrą muzykę, ale niekoniecznie nauczysz się czegoś, jak na lekcjach.

Możesz się czegoś nauczyć, może trochę rozbawić, ale nie poczujesz atmosfery koncertu.

Beatit: Tak, ale możesz zagłębić się w szczegóły, prawda? Mam na myśli lekcje.

Benny Greb: To znaczy, obozy perkusyjne są świetne, jeśli naprawdę masz czas i jesteś skupiony. Um, obozy perkusyjne, które prowadzę, są bardzo intensywne. Trwają jakieś kilka dni, po czym ludzie są naprawdę wywróceni do góry nogami i zazwyczaj im się to podoba.

Więc tak. To znaczy, próbowałem też wpleść w to trochę muzyki, ale to są trzy rzeczy, które naprawdę lubię i mam nadzieję, że stanie się to dzisiaj.

Poniżej zobaczcie nasz wywiad w wersji wideo.