> > > Jay Weinberg przerywa milczenie po rozstaniu z zespołem Slipknot

W poprzednią niedzielę zespół Slipknot zszokował swoich fanów ogłoszeniem rozstania ze swoim perkusistą Jay’em Weinbergiem, który spędził w szeregach kapeli 10 lat (patrz: TUTAJ).

Dwa dni temu Jay przerwał milczenie w tej sprawie na swoich mediach społecznościowych. W oświadczeniu czytamy:
Czasami zastanawiam się, jakby to było złożyć wizytę 10-latkowi z szeroko otwartymi oczami, zakochanemu po uszy w nowym, ekscytującym brzmieniu i kulturze, i opowiedzieć mu wszystko o ostatnich 10 latach. Chciałbym myśleć, że nawet w najtrudniejsze dni byłby podekscytowany przygodą, która go czekała.
Byłem załamany i oszołomiony, gdy odebrałem telefon rankiem 5 listopada z wiadomością, którą większość z was poznała wkrótce potem. Jednak jestem naprawdę wdzięczny i pod wrażeniem ogromu miłości i wsparcia, jakie otrzymałem od tej niesamowitej społeczności, którą uważam za mój kreatywny i artystyczny dom.
To w żadnym razie nie jest koniec podróży, o której marzyłem i którą obiecałem sobie wprowadzić w życie. Jednak pomimo mieszanych uczuć i smutku jest coś, co zapewnia mi komfort. Zwracam się do wielu z Was, którzy to czytacie: 10 lat temu jeszcze się nie znaliśmy. A teraz się znamy. Jestem za to wdzięczny w sposób, którego nigdy nie będę w stanie w pełni wyrazić.
​ 
Uwielbiam grać na perkusji. Zawsze będę uwielbiał grać na perkusji. Zawsze będę pasjonować się muzyką, sztuką i twórczą ekspresją. Nic tego nigdy nie zmieni. Nie wiem jak i nie wiem kiedy, ale nie mogę się doczekać, aby stworzyć głośną i pełną pasji muzykę, płynącą z serca, którą znów będziemy się razem cieszyć. Do tego czasu, pamiętajcie, że spędzenie z wami ostatnich 10 lat, dzieląc z Wami tę miłość do tego wyjątkowego zakątka świata muzyki i sztuki, było radością mojego życia.
To nie koniec. Jestem podekscytowany perspektywą odkrywania tego, co czeka nas w przyszłości.
Dziękuję.